"Motoristi" remizirali u generalnoj probi

Fudbaleri Famosa iz Vojkovića i Famosa iz Hrasnice odigrali su 2:2 u prijateljskom meču.

Bila je ovo generalna proba pred start Druge lige, a trener "Motorista", Vladimir Drinjak, je na teren izveo vjerovatno ekipu koja će nastupiti i u prvom kolu nove sezone protiv Jedinstva iz Brodca. Suočen sa odlascima nekih igrača, te suspenzijom Marka Koprivice za prvo kolo, Drinjak je na teren poslao ekipu u 3-5-2 formaciji, i dok su oni bili na terenu poveli su sa 2:0.

Domaći su do gola stigli u 25. minutu. Lijepo je po desnoj strani prošao Danel Blažić, odlično pronašao u šesnaestercu Miroslava Bjelicu koji glavom pogađa za vođstvo domaćina. Imali su oni još neke prilike, međutim bez konkretne završnice, dok su gosti uglavnom prijetili poslije grešaka domaće odbrane. Nakon jedne od rijetkih velikih Armin Cibra se našao oči u oči sa Dušanom Remićem no u pokušaju da ga lobuje prebacio je čitav gol.

Tek što je počelo drugo poluvrijeme domaći dupliraju prednost. Samo što je ušao u igru Marko Koprivica, koji propušta prvo kolo, sjajno je izveo slobodan udarac, "ubio pauka", i doveo Famos do prednosti od 2:0.

Nakon tog gola Drinjak je priliku dao i ostalim fudbalerima, a to mu se vratilo kroz dva vrlo naivno primljena pogotka za konačnih 2:2, ali treba dodati i da je zbog crvenog kartona Ognjena Mičića Famos igrao sa deset igrača.

FAMOS VOJKOVIĆI - FAMOS HRASNICA 2:2 (1:0)