XS
SM
MD
LG

Deseto prvenstvo Regionalne lige RS-Zapad

Za vikend startuje deseto prvenstvo regionalne lige sa 16 klubova,a prvak lige stiče pravo nastupa na drugoligaškom zapadu.Novi članovi lige su Borac(Kozarska Dubica) ,povratnik iz druge lige, te područni prvaci Sloga(Rakelići),Milan(Kosjerovo) i Gorica(Šipovo).
          

U dosadašnjih devet prvenstava  osvajači lige su bili:

2008/09 Crvena zemlja (Nova Ves)
2009/10 Vrbas (Banja Luka)
2010/11 Naprijed (Banja Luka)
2011/12 Jablanica
2012/13 Omarska
2013/14 Borac (Kozarska Dubica)
2014/15 Sloga (Srbac)
2015/16 Željezničar (Banja Luka)
2006/17 Dubrave

U svoje deseto prvenstvo ulazi ekipa Lauša(Banja Luka),dok su  Milan i Gorica debitanti.

 

Vječna tabela RL RS-Zapad 2008-17

 

KLUB

SZ

UT

PB

NE

PZ

DG  PG

GR

BD

KB

1

Dubrave

 9

242

123

52

 67

445:250

+195

421

 

2

Lauš Banja Luka

 9

242

114

42

 86

409:328

+81

383

-1

3

Lijevče Nova Topola

 7

188

79

27

 82

273:305

-32

264

 

4

Naprijed Banja Luka

 6

162

81

20

61

273:255

+18

263

 

5

Progres Kneževo

 6

164

73

28

63

312:268

+44

244

-3

6

Karanovac

 4

112

75

15

22

290:91

+199

240

 

7

Budućnost Banja Luka

 6

162

69

20

 73

237:247

-10

224

-3

8

Borac Kozarska Dubica

 5

132

47

25

 50

226:205

+21

196

 

9

Mladost Kotor Varoš

 5

136

56

22

58

174:183

-9

190

 

10

Brdo Hambarine

 5

138

52

26

60

227:243

-16

182

 

11

Željezničar Banja Luka

 4

104

52

18

 34

211:126

+85

174

 

12

Gomjenica Prijedor

 6

158

45

30

83

171:290

-119

165

 

13

Čelinac

 4

106

41

24

41

156:141

+15

147

 

14

Jablanica

 4

106

42

20

 44

172:177

-5

143

-3

15

Ravan Međeđa

 5

138

41

18

 79

177:324

-147

141

 

16

Mladost Seferovci

 2

58

31

16

 11

114:64

+50

109

 

17

Sloga Trn

 3

84

34

8

 42

118:190

-72

106

-4

18

Potkozarje Aleksandrovac

 3

84

30

16

 38

96:158

-62

106

 

19

Omarska

 2

52

33

5

 14

119:62

+57

104

 

20

Omladinac Brestovčina

 4

104

31

12

 61

111:200

-89

102

-3

21

Radnik Urije Prijedor

 3

80

31

6

 43

140:159

-19

99

 

22

Vrbas Banja Luka

 3

78

28

14

 36

104:133

-29

98

 

23

Bratstvo Kozarac

 3

78

27

16

 35

95:112

-17

97

 

24

FSA Prijedor

 3

84

30

12

42

107:134

-27

96

-6

25

Sloga Gornji Podgradci

 3

80

21

12

47

97:158

-61

74

-1

26

Sloga Srbac

 1

30

21

5

 4

70:27

+43

68

 

27

Obradovac Gradiška

 2

52

19

11

 22

84:81

+3

68

 

28

Crvena zemlja Nova Ves

 1

26

19

6

 1

68:19

+49

63

 

29

Krupa Krupa na Vrbasu

 1

26

18

5

 3

72:23

+49

59

 

30

Bratstvo Kozinci

 2

52

13

10

 29

49:86

-37

49

 

31

Kladari Gornji Kladari

 1

28

14

6

8

47:24

+23

48

 

32

Berek Prijedor

 1

26

 10

6

 10

41:42

-1

36

 

33

Žitopromet Prijedor(+)

 1

26

 11

3

 12

44:49

-5

36

 

34

Partizan Kostajnica

 1

28

 10

2

16

58:69

-11

32

 

35

Kozara Donji Orlovci

 1

28

 6

8

 14

23:48

-25

26

 

36

Krajina Banja Luka

 1

28

 3

11

 14

22:39

-17

20

 

37

Sloga Rakelići

 1

26

 4

8

 14

18:47

-29

20

 

38

Mineral Banja Vrućica

 1

26

 5

4

 17

24:54

-30

18

-1

 

Milan Kosjerovo

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Gorica Šipovo