Pratimo Premijer ligu: Krupa u Mostaru, Borac na Grbavici

Prošlosezonski duel pod Bijelim brijegom

U večernjem terminu igraju se dvije utakmice Premijer lige BiH koje možete pratiti na našem portalu. Krupa od 20,00 gostuje kod aktuelnog šampiona, Zrinjskog, dok Borac 30 minuta kasnije igra u Sarajevu protiv Željezničara.

Ranije je Sloboda sa 1:0 savladala Viteza u gostima.

Zrinjski - Krupa
Stadion pod Bijelim brijegom
Sudija: Elvis Mujić (Banovići)

Zrinjski: Bandić, Galić, Jović, Pezer, Laštro, Stojkić, Todorović, Katanec, Ćavar, Filipović, Bilbija  Trener: Blaž Slišković

Na klupi su: Trifković, Barišić, Barić, Handžić, Perišić, Jamak, Mulahusejnović

Krupa: Fejzić, Maksimović, Makitan, Koljić, Ljubenović, Milutinović, Palić, Vukotić, Savić, Aleksić, Barić  Trener: Slobodan Starčević

Na klupi su: Kutić, Vidović, Dabić,Milanović, Fajić, Ilić, Marjanović

Željezničar - Borac
Stadion Grbavica
Sudija: Tomislav Ćuić (Tomislavgrad)

Željezničar: Kjosevski, Stevanović, Zec, Ramović, Blagojević, Bogićević, Stanić, Zajmović, Zeba, Nikolić, Osmanković Trener: Admir Adžem

Na klupi su: Bobić, Kajkut, Graovac, Hasanović, Šabanadžović, Beganović, Žerić

Borac: Avdukić, Galešić, Puzigaća, Dujaković, Raspudić, Karić, Danilović, Janičić, Veselinović, Mirković, Guberac  Trener: Željko Vranješ

Na klupi su: Trkulja, Danilović, Kunić, Radulović, Kukić, Delić, Burazor

1' Počeo je meč u Mostaru

13' Bližimo se izlasku iz prve trećine prvog poluvremena u Mostaru, a nismo vidjeli gotovo ništa na terenu. Traje početno ispitivanje snaga.

26' Gledaoci mogu biti razočarani viđenim, ali navijači Krupe sigurno zadovoljni kako njihova ekipa izgleda do sada na terenu. Izuzetno čvrsto nazad i vrlo lako otklanjaju prijetnje pred svojim golom. Imali smo tek po jedan šut na obje strane, no bez promjene rezultata.

1' Počela je i utakmica na Grbavici. Nadamo se da će biti zanimljivije nego u Mostaru.

1' Odmah na početku je moglo biti opasno po gol golmana Avdukića. Zajmović je poslao dubinsku loptu, ali je prije Zeca reagovaoštoper gostiju i tako je otklonjena opasnost ispred gola Borca.

2' Ponovo u akciji Zec i Zajmović, no ovaj drugi šutira pored gola.

30' Konačno malo dešavanja i pod Bijelim brijegom. Na jednoj strani Ljubenović šalje priliku u nepovrat, a pred golom Krupe Todorović i Bilbija ne uspjevaju da načnu Krupljane.

7' Nova dobra šansa za tim sa Grbavice. Zajko Zeba je centrirao, a Bogičević šutirao ipak pored gola.

11' Najagilniji u redovima Željezničara, Asim Zec, ponovo centrira, ovaj put Nikolić ne koristi taj centaršut. Njegov šut odlazi van okvira Avdukićevog gola.

45' Kraj prvog poluvremena u Mostaru. Skromna fudbalska predstava Zrinjskog i Krupe, te na kraju 0:0.

15' GOOOOOLLLL !!! Iz prve prilike Borac je stigao do prednosti na gostovanju kod Željezničara. Bojan Puzigaća je asistirao za Borisa Raspudića koji dovodi Banjalučane do prednosti.

25' Nakon postignutog gola ništa značajno na Grbavici. Željo drži loptu, pokušava stići pred Asmira Avdukića, no odbrana Borca uspješno otklanja svaku opasnost.

28' Žuti karton za Uroša Mirkovića u redovima Borca.

46' Počelo je drugo poluvrijeme u Mostaru

35' Mogao je Željezničar do poravnanja. Siniša Stevanović je centrirao, Raspudić u želji da izbaci loptu pogađa svog saigrača, ali se lopta odbija u korner. Nakon kornera Osmanković šutira loše glavom.

40' Puzigaća spašava svoju ekipu. Zajko Zeba je odlično izveo slobodan udarac sa ivice kaznenog prostora, ali Puzigaća sa gol linije izbija loptu.

59' GOOOOLLL !!! Zrinjski je uspio da savlada Jovana Kutića. Strijelac je Stojkić.

45' Kraj prvog poluvremena u Sarajevu. Željezničar - Borac 0:1.

72' Zrinjski i nakon gola nastavlja da prijeti. Jović je u dosta dobroj šansi, no nema gola.

46' Počelo drugo poluvrijeme na Grbavici.

53' Dvije odbrane Kjosevskog u svega jednoj minuti. Prvo je odbranio šut Gorana Galešića iz slobodnog udarca sa nekih 24-5 metara, a zatim je ukrotio i šut Vladana Danilovića.

55' Žuti karton u ekipi Željezničara dobija Sinan Ramović.

61' Saša Kajkut mijenja Nikolića i tako debituje za "plave".

61' GOOOOLLL !!! Saša Kajkut pogađa za 1:1 na Grbavici. Prvi kontakt s loptom.

63' Kjosevski još jednom spašava svoj tim. Guberac je uposlio Mladena Veselinovića ali fudbaler Borca ne uspjeva da riješi situaciju 1 na 1 sa Vedranom Kjosevskim.

KRAJ u Mostaru. Zrinjski teškom mukom savladao Krupu sa 1:0. Jeidni gol postigao Pero Stojkić.

69' GOOOLLL !!! Željezničar preokrenuo na Grbavici. Pogodio je Asim Zec.

76' Izmjena u gostujućoj ekipi. Umjesto Danilovića ulazi Radulović.

79' Izmjena i u domaćoj ekipi. Zajmovića mijenja mladi Denis Žerić.

84' Kunić mijenja Mirkovića kod Borca. Domaći privode ovu utakmicu kraju.

89' Dino Hasanović ulazi umjesto Denisa Žerića. Borac je mogao da zaprijeti Kjosevskom, no Goran Galešić je upropastio tu akciju.