Podrinje (J) – Rudar Prijedor 1:2 (1:1)

Stadion Podrinja u Janji. Gledalaca: 200. Sudija: Milan Docić (Banjaluka). Strijelci: 1:0 Barjektarević (11), 1:1 Jaćimović (32), 1:2 Lolić (90+4 – penal). Žuti kartoni: Mulamustafić, Đokić, Hamzić, Jusufović (Podrinje), Marić, Pekija, Lolić (Rudar Prijedor).

PODRINJE (J): Radić, Jusufović, Barjektarević, Hamić, Đokić, Pavić (od 75. Redžić), Mulamustafić, Stjepanović (od 52. Vujić), Sajtanović, Beširović (od 82. Čebić), Karjašević. Trener: Senad Hadžić.

RUDAR PRIJEDOR: Ne. Petrović, No. Petrović, Jakupović, Lolić, Šakić (od 85. Gavranović), Vojinović (od 90. Vejnović), Pekija, Pecelj, Jaćimović, Marić (od 64. Jandrić), Davidović. Trener: Zlatko Jelisavac.

Fudbaleri Rudar Prijedora pobjedom (2:1) startovali su u novoj sezoni Prve lige Republike Srpske jer su u Janji savladali domaće Podrinje golom u četvrtom minutu sudijske nadokade iz opravdano dosuđenog jedanaesterca.

Penalu je prethodio prekršaj Bakira Mulamstafića nad rezervistom Nemanjom Vejnovićem, sudija Milan Docić iz Banjaluke pokazao je na bijelu tačku, a siguran realizator sa 11 metara bio je Draško Lolić. Podrinje je inače povelo u 11. minutu golom Adnana Barektarevića, da bi u 32. minutu Ognen Jaćimović izednačio rezultat koji je važio do sudijske nadoknade.

Poslije završetka susreta domaći navijači nezadovoljni rezultatom napravili su incident, ali sve se brzo smirilo.

Zvijezda 09 3 : 2 Podrinje
Sutjeska 1 : 0 Napredak
Drina 3 : 0 Tekstilac Kort
Sloboda 2 : 1 Željezničar Sport team
Rudar Prijedor 6 : 1 Kozara
Sloga 1 : 1 Slavija