Željezničar (BL) – Kozara1:2 (1:0)

Gradski stadion u Banjaluci. Gledalaca: 200. Sudija: Danijel Mandić (Kozarska Dubica). Strijelci: 1:0 Kuzmanović (42), 1:1 Stamenković (50), 1:2 Kovljen (77). Žuti kartoni: Stjepanović, Aljetić, Kovljen, Popović (Kozara).

ŽELJEZNIČAR (BL): Pupovac, Pavlović, Tadić (od 85. Tadić), Bosančić, Marković, Krunić, Jokanović, Malić, Petković, Ostojić, Kuzmanović (od 80. Šatara). Trener: Branislav Krunić.

KOZARA: Bojanić, R. Babić (od 46. Zečević), Paštar, N. Babić, Petrović, Glišić, Stamenković (od 68. Kovljen) , Petković (od 58. Popović), Aljetić, Milojević, Stjepanović. Trener: Borče Sredojević.

Debitant u prvoligaškoj konkurenciji Republike Srpske banjalučki Željezničar poražen je večeras od gradiške Kozare u posljednjem meču prvog kola.

Željezničar prvi je zaprijetio nakon što je u 31. minutu Krunić izveo slobodan udarac, pogodio u živi zid, na obijenu loptu natrčao Petković, odlično šutirao ali je golman Kozare Miloš Bojanić bio na mjestu.  Domaći tim u vođstvo dolazi u  42. minutu. Marković je uposlio Kuzmanovića, ovaj primio loptu na desnoj strani povukao loptu šutirao i matirao golmana Bojanića.

Kozara je mnogo ofanzivnije otvorila drugo poluvreme, a odmah u 46. minutu Dejan Glišić nakon odlično izvedenog kontranapada pogađa stativu gola Krupe. Samo četiri minute kasnije tim iz Gradiške stiže do izjednačenja,  Glišić je dobro šutira, golman Pupovac je intervenisao, a na odbijenu loptu natrčao je Stamenković i sa desetak metara iskosa sa desne strane poslao je u mrežu.

U 68. Minutu Krunić iz velike udaljenosti pokušava iz slobodnog udarca ali siguran je Bojanić.

Kozara je povela u 77. minutu, Glišić je povukao loptu kroz sredinu odlično uposlio Kovljena koji je izašao sam pred golmana pupovca i poslao loptu iza njegovih leđa. Samo minut kasnije  imali su gosti npriliku za novi pogodak, Kovljen je centrirao sa desne strane, a Stjepanović glavom šutirao pored gola.