Zvezda sigurna i protiv Bačke

Fudbaleri „Crvene zvezde“ savladali su, na stadionu „Rajko Mitić“, ekipu „Bačke“ sa 3:1 u 5. kolu Superlige Srbije.

Još jedna pobjeda „crveno bijelih“, ovoga puta u nešto izmjenjenom sastavu, jer nisu igrali Kanga, Boaći, Donald, Le Talek, Rodić, Stojković. Domaći su od početka krenuli silovito, posebno Pešić, a šanse su imali i Milijaš i Rikardinjo. U 38. minutu nakon kornera Pešić srećno pogađa loptu i šalje je u mrežu za vođstvo svoje ekipe.

Samo devet minuta nakon početka drugog poluvremena Milijaš ponovo ubacuje loptu iz kornera, a Frimpong pogađa glavom za 2:0. Trideset minuta kasnije odbrana „Crvene zvezde“ je prvi put matirana, a Borjana je savladao Čeković. Konačnih 3:1 postiže Račić, opet nakon kornera Milijaša, Babić je pogodio prečku, a Račić se našao na pravom mjestu i pogodio mrežu.

Tim Vladana Milojevića u četvrtak će igrati protiv „Krasnodara“ u plej-ofu Lige Evrope, a revanš je sedam dana kasnije.