Sabljić vidio tri penala

GOŠK je u četvrtom kolu Premijer lige Bosne i Hercegovine porazio Široki Brijeg rezultatom 2:1.

Poslije utakmice održana je pres konferencija gdje su prisustvovali treneri obje ekipe Goran Sablić sa jedne i Slaven Musa sa druge strane.

Trener Širokog Brijega je istakao da ih je presjekao pogodak u drugom dijelu i da je utakmica bila riješena poslije crvenog kartona.

''Čestitke kolegi Musi na pobjedi. Utakmica je bila interesantna sa dosta šansi na obje strane. Mislim da smo dobro otvorili utakmicu gdje smo u početnim minutama imali nekoliko izglednih prilika, ali nismo uspjeli zabiti. Dosta dobro smo kontrolisali prvo poluvrijeme, znali smo da će GOŠK prijetiti na kontre, uspjeli su nam pobjeći nekoliko puta, ali ni oni nisu imali koncentracije u završnici'', rekao je Sablić i dodao:

''Drugo poluvrijeme, naravno, presjekao nas je pogodak koji je bio izvanredan. Imali smo rupu nakon primljenog gola gdje smo pokušali uspostaviti ravnotežu, nismo uspjeli, primili smo drugi pogodak i crveni karton i utakmica je tada bila usmjerena u korist GOŠK-a. Do kraja smo pokušali, borili se, zabili jedan gol, šta reći, nisam zadovoljan. Očekivali smo puni plijen tako da treba dobro izanalizirati, ima dosta stvari koje zabrinjavaju u ovom trenutku''.

Upitan za komentar o suđenju Goran Sablić je rekao da je Široki Brijeg drastično oštećen i da je sudija mogao dosuditi tri penala, a da su sto posto dva bila, te dodao da se to radi samo na štetu Širokog Brijega.

Poslije Sablića obratio se i Slaven Musa koji smatra da je GOŠK zasluženo pobijedio.

''Složiću se sa trenerom Sablićem. Mi smo u prvom dijelu, pogotovo na otvaranju imali dosta sreće gdje je Široki propustio nekoliko izglednih prilika. Mi smo imali dvije-tri kontre, ali nismo bili skoncetrisani. Na poluvremenu jedna zamjena gdje smo sa Bošnjakom htjeli dobiti neki mirniji pas u sredini gdje to nismo imali u prvom dijelu gdje Široki dominirao. Imali smo jačeg napadača gdje su dubinske lopte išle na njega, a drugi je probao iskoristiti taj prostor'', rekao je Musa i dodao:

''Nakon jedne takve akcije fenomenalan pogodak Mišića, poslije toga smo kontrolisali smo utakmicu. I pored gola Širokog Brijega smatram da su moji momci ostavili zadnji atom snage na terenu i da smo zasluženo pobijedili''.

Slaven Musa / Fotos: ADNAN DEMIĆ

Vitez 0 : 0 Radnik
Široki Brijeg 1 : 1 Krupa
Sarajevo 0 : 0 Sloboda
Borac 1 : 1 Zrinjski
Željezničar 3 : 1 Čelik
Mladost 1 : 1 GOŠK