Vintertur bolji od Tatrana

Druga utakmica na turniru bila je znatno uzbudljivija i neizvjesnija za razliku od prve. Švajcarski Vintertur pružio je odličnu igru u drugom poluvremenu i savladao je tim TatranPrešova rezultatom 23:28.

U prvom dijelu igralo se uglavnom gol za gol nijedna  ekipa nije stvorila nijednu osjetniju prednost. Tatranje na odmor otišao sa minimalnom prednošću 13:12.

U nastavku Vintertur je preuzeo sve konce  igre u svoje  ruke. Igrao se 38. minut kada prvi gol u drugom dijelu za Tatran postiže Stefan Janković, čime  je zaustavio seriju Švajcaraca 0:4 i smanjio rezultat na 14:16. U 53.minutu Vintertur ima pet golova prednosti 24:19. Do kraja je samo svoj rezultatski plus sačuvao.

Ekipu Tatrana sa klupe predvodi bivši Hrvatski selektor Slavko Goluža.

–Moju ekipu su poremetile povrede. Igrali smo bez Rabeka, Butorca, Peskova. Bili smo limitirani ali ne bi volio da od  toga  pravim alibi. Protivnik je bio brži. Malo su nas  i isključenja poremetila. Nisam bio zadovoljan igrom u odbrani pogotovo u drugom poluvremenu. –rekao je Slavko Goluža trener Tatran Prešova.

Dobru igru u Slovačkom šampionu pružio je Bosansko-hercegovački internacionalac iz Banja Luke Stefan Janković koji se četiri puta upisao u listu strijelaca.

–Mislim da je trener sve rekao i izanalizirao. Mi smo u drugom poluvremenu pobijedili sami sebe. Našim golmanima nismo pomogli našom odbranom. – riječi su Stefana Jankovića prvotimca TatranPrešova.

Najefikasniji u pobjedničkom timu bili su Paskal Vernier sa 6, dok su po pet  golova postigli Laspinis, Lier i Hes.

–Mislim da smo vrlo dobro igrali u odbrani. U momentima smo trčali kontre i kažnjavali smo protivnika. U napadu 6 na 6 smo bili disciplinovani. Svjesni smo da smo pobijedili jak tim. –rekao je trener Vintertura, Adrian Brunger.

Igrač sa naših prostora Filip Maros postigao je tri gola za Vintertur.

–Bila je ovo teška utakmica. Nedostaju nam dva  tri igrača. Dobili smo na jaku odbranu. Srećni smo što smo pobijedili. –istakao je Filip Maros igrač Vintertura.

TATRAN PREŠOV – VINTERTUR  23:28 (13:12)

Natkriveni stadion sportskih igara. Gledalaca: 800. Sudije: Saša Pandžić i Boris Šatordžija (BiH). Sedmerci: Tatran Prešov 3(2), Vintertur 1(0). Isključenja: TatranPrešov 8, Vintertur 8.minuta.

TATRAN PREŠOV: Cvitković ( 5 odbrana), Šarpataki, Butorac, Hrstka 2(2), Krok 3, Rečičar, Babić 4, Urban 3, Pekar, Čip 2, Peskov, Vučko 3, Janković 4, Kasal 2, Čuprina (3 odbrane), Tsarapkin. Trener: Slavko Goluža.

VINTERTUR: Vaskevičijus (6 odbrana), Šuld, Staub, Maros 3, Tinovski 2, Hes 5, Bram, Langerhus 1, Sidorovič, Laspinis 5, Lier 5, Vernier 6, Jud 1, Muri, Svajlen. Trener: AdrianBrunger.