Katastrofa Dobojlija

U prvoj utakmici večeri Sloga je deklasirana od skandinavskog debitanta na Dobojskom turniru ekipe Koldinga rezultatom 17:40 (11:21). U drugom poluvremenu domaći su postigli samo šest golova.

Sloga je samo u prvih 15 minuta pružila otpor  ekipi Koldinga. U 12. minutu Danci prave seriju 4:0 pa je stručni štab Sloge bio primoran da traži tajm aut. Odmah po povratku na teren serija je zaustavljena golom Nemanje Zekića (8:4). Igrao se 23.minut kada je Sloga golovima Zekića i Pavlova smanjila rezultat  na 15:10. A onda slijedi nova serija izabranika trenera Boesena za 19:10 u 28.minutu. Na odmor se otišlo sa plus  deset za goste 21:11.

U drugih pola sata na terenu je postojao samo Kolding. Sloga je u čitavom drugom poluvremenu postigla  šest golova. Gosti su iz minuta u minut prednost povećavali do konačnih plus 23 (40:17).

Najefikasniji u redovima Koldinga bili su Magnus Lapin sa 8 i bivši danski reprezentativac Bo Spelerberg sa 7, ali on je uglavnom izvodio sedmerce, postigao je samo jedan gol iz igre. U redovima Sloge najefikasniji  bili su Branko Mišanović i Milan Pavlov sa po 4 gola.

–Pokazali smo da možemo da se nosimo samo u prvih 15 minuta. Ovo je nama uigravanje za prvenstvo. Nadam se da  ćemo pružiti bolje igre u preostale tri utakmice na turniru. –rekao je Branko Mišanović igrač Sloge.

Sloga sutra igra protiv francuske ekipe Eks anProvans, dok će Koldingu protivnik biti Sasja.

–Čestitam gostima  na pobjedi. Mi smo tek počeli sa  pripremama. Danci su dosta iskusnija i jača ekipa. Nama je bitno da se što bolje spremimo za prvenstvo koje nam počinje  tek za mjesec dana. –istakao je Dejan Vasilić.

–Mislim da je ovo bila dobra utakmica. Neke stvari smo pokušali da uvježbamo, ali neke nam i nisu išle od  ruke. Srećni smo zbog pobjede. –rekao je Magnus King golman Koldinga.

KOLDING – SLOGA 40:17 (21:11)

Natkriveni stadion sportskih igara. Gledalaca: 1 000. Sudije: Dejan Berjan  i Goran Ilić (BiH). Sedmerci: Kolding 10(9), Sloga 7(4). Isključenja: Kolding 4, Sloga 4.minuta.

KOLDING: King (13 odbrana), Kleverli (6 odbrana), Overbi 2, Larsen 1, Borg 2, Spelerberg 7(6), Daugard 1, Svane 2, Lapin 8(3), Bjornshauge 1, Vivdes 2, Stenmalm 4, Augustinosen 2, Groes 5, Lindboe 3. Trener: LaseBoesen.

SLOGA: Bogdanović (3 odbrane), Đ.Bosić (3 odbrane), Pejić 1, Petrušić, Karagić, Trifunović, Tulendić 2(1), Nedić, Mišanović 3, Zekić 4, Oljača 1, Pavlov 4(3), Uljarević, Gavrić, Antonović 2, Milojević. Trener: Danko Panić.

Igrač utakmice: Magnus Lapin (Kolding)