Vintertur bolji od Borca

Švajcarski predstavnik Fadi Vintertur zabilježio je svoju drugu pobjedu na turniru. Pred njima oružje su položili šampioni BiH igrači Borac M:tel porazom 19:30 (9:13).

Vintertur je odličnu igru pružio posebno u drugom poluvremnu, kada su tempom i brzom igrom i trčanjem kontri slomili otpor Banjalučana.

Borac je u prvom dijelu punih 15 minuta bio bez gola  tačnije u periodu od 7. do 22.minuta. U tom intervalu nisu realizovali čak četiri sedmerca, dva udarca  sa  sedam metara odbranio im je Arunas Vaskevičijus dok su dva promašili. Seriju promašaja sa sedam metara a  tim i period bez postignutog gola prekinuo je Nemanja Bezbradica u 22.minutu kada je smanjio rezultat na 9:4. U preostalom vremenu do odmora Borac je malo posložio svoje redove. Nakon prvog dijela rezultat je bio 13:9 za Vintertur.

Izabranici Brungera  bili su još ubojitiji u nastavku. Postizali su golove  u serijama i mirno su meč priveli kraju.

–Iako smo pobijediliubjedljivo nismo u potpunosti zadovoljni igrom. Izgubili smo dosta duela i napravili smo dosta grešaka u tranziciji. Golman nas je spašavao. Dali smo dosta golova iz kontre. –rekao je trener Vintertura Anders Brunger.

Najefikasniji u pobjedničkoj ekipi bili su Marvin Lier sa 8, dok su Filip Maros i Paskal Vernier postigli po 4 gola.

–Slažem se u potpunosti sa onim što je trener rekao. Ušli smo u pojedinim momentima  meča u sporiji ritam. Naš golman je dobro branio jer je imao 11 odbrana. –istakao je igrač Vintertura Matijas Laspinis.

Najviše golova u Borcu postigao je Nemanja Bezbradica koji se sedam puta upisao u listu strijelaca, Armin Marić je pet  puta  pogodio mrežu Švajcarskih golmana.

–Njihovo prvenstvo počinje za 10 dana, dok naše tek za mjesec. Nama je ovo druga pripremna utakmica. Bili su fizički jači i dominirali su u drugom poluvremenu. Mi u ovom nivou priprema nismo fizički spremni. Nismo bili u skladu sa imenom našeg kluba, nismo bili Borci. –riječi su pomoćnog trenera Borca m:tel Dejana Unčanina.

–Čestitam Vinterturu na pobjedi. Nedostaju nam dva beka koji su sa reprezentacijom Srbije. Oni su iskoristili odbrane svog  golmana. Tempom su nas izmorili. –kaže igrač Borca Goran Daničić.

VINTERTUR – BORAC M:TEL  30:19 (13:9)

Natkriveni stadion sportskih igara. Gledalaca: 500. Sudije: Amar i Dino Konjičanin (BiH). Sedmerci: Vintertur 3(2), Borac M:tel 9(5). Isključenja: Vintertur 10, Borac M:tel 10.minuta.

VINTERTUR: Vaskevičijus (11 odbrana, 2 sedmerca), Šulc (3 odbrane), Štaub, Maros  4, Tinovski  3, Hes  1, Bram  1, Langerhus  3, Sidorovič  2, Laspinis  3, Lier 8(2), Vernier  4, Jud, Muri, Svajlen 1. Trener: Anders Brunger.

BORAC M:TEL: Beširević, Ljubišić ( 4 odbrane, sedmerac), Subotić, Stošljević  1, Đurđević  2, Hercegovac, Daničić  1, Knežević, Nježić  1(1), Lukić, Bezbradica  7(4), Marić  5, Ćelić, Šešić  1, Ćeranić, Komnenović. Trener: Bojan Unčanin.