Mladi Crnogorci napravili čudo

Istorijski uspjeh kadetske košarkaške reprezentacije Crne Gore! "Crveni" su u četvftfinalu Evropskog prvenstva koje se održava u Podgorici savladali Litvaniju 80:74 i plasirali se u polufinale!

Za plasman u veliko finale “crveni” će u petak uveče igrati protiv Srbije koja je bila bolja od Španije 82:73.

Nakon izjednačenog prvog poluvremena, naš nacionalni tim je dodao gas u trećem periodu i stekao kapitalnu prednost od desetak poena, što je bez ikakvih problema sačuvano do kraja utakmice.

Meč je obilježio Stefan Vlahović sa 21 poenom, a isti košgeterski učinak imao je i Jovan Kljajić. Dvocifreni su bili Vujisić i Tomašević sa po 12 pogodaka.

Na drugoj strani je Kreismontas bio jedina svijetla tačka sa 21 poenom,piše AntenaM

PODGORICA – Dvorana: SC ,,Morača“. Gledalaca: oko 3100. Rezultat po četvrtinama: 20:19, 13:16, 17:25, 24:20.

LITVANIJA: Jerkolajevas, Tubelis 5, Zubris 4, Kancleris 8, Kreismontas 21, Pankratjevas 11, Narusevičius, Macionis, Simonis 2, Goliančik, Blažević 14, Vaistaras 9.

CRNA GORA: Marsenić 2, Kljajević 3, Pajović, Živanović 5, Tomašević 12, Vlahović 21, Kljajić 21, Vujisić 12, Karamanaga, Marinović 2, Bojičić 2, Bošković.

Reprezentacija Crne Gore / Fotos: Antena M