18.08.2017 Administrator DC

Treći poraz Borca

Rukometaši  Borca m:tel  poraženi  su od  Slovačkog  šampiona  Tatran Prešova  rezultatom 22:28 (8:14) i  tako  će  u   subotu  igrati  za  sedmo  mjesto, pošto  su  u grupii doživjeli  sva  tri poraza  i zauzeli   posljednje  mjesto.

Tatran  je  bio bolji  tokom  cijelog  meča. U 22.minutu na semaforu jhe stajao  rezultat 8:8. A onda  izabranici  bivšeg  selektora  Hrvatske  Slavka  Goluže  ubacuju  u brzinu  više i serijom  6:0 na 10 minutni predah  odlaze sa  rezultatom 14:8.

U nastavku  Tatran je držao  sve konce  igre u svojim  rukama. Najveću  prednost  na utakmici imao je u 45.minutu  21:12. Do kraja je  došlo  do malog opuštanja  što  su Banjalučani  iskoristili i smanjili   na  konačnih 28:22.

–Imali smo u prvih 20.minuta  agilan rezultat. Poslije je Tatran napravio seriju  i  riješio  utakmicu. Borbenošću  u   drugom  poluvremenu  mogu biti zadovoljan . –rekao je Bojan  Unčanin  trener  Borac m:tel.

Najbolji  strijelac  utakmice  bio je   Dobojlija  Vladan  Đurđević sa 9 golova  koji  trenutno vodii  na  listi  strijelaca   cjelokupnog  turnira.

–Čestitam  Tatranu  na  pobjedi  zasluženo  su  slavili. Mi smo pripreme  počeli  prije  15-ak dana i treba   nam  vremena   da  se  uigramo. Imamo dosta  novih  igrača. –istakao  je  Vladan  Đurđević  igrač  Borca  m:tel.

Proslavljeni  bivši   Hrvatski  rukometaš  i nekadašnji  selektor  te  zemlje  nije  bio  u  potpunosti  zadovoljan  izdanjem   svojih  igrača.

-Čestitam   mojim  igračima  na  pobjedi. Kad  se  pobjedi  svi  pričaju  u   hvalospjevima. Ja  koliko  sam  zadovoljan  toliko  ii  nisam. Tražim  odgovornost  i  disciplinu  od   svakog    svog   igrača. Ja sam  podigao  ljestvicu  visoko  i svaku  nonšalantnost  neću  tolerisati. Nakon  grešaka   sam  igrače   vadio vani,  jer  taj  igrač  treba   da  shvati   kakvu  je   glupost  napravio. –riječi  su  Slavka  Goluže  trenera  Tatrana.

Tatran  će  danas  igrati protiv  Neve  Sankt  Petersburg  u   kojoj  će  odlučiti   da   li će igrati  za treće  ili peto mjesto.

–Čestitam  protivniku  na  dobroj  utakmici.  U  pojedinim  momentima  u našim  redovima  je  bilo  opuštanja. Za  dvije  sedmice  igramo  kvalifikacije  za  Ligu  šampiona. Bilo je mnogo   bolje nego  protiv  Švajcaraca.  –rekao  je  Bruno  Butorac  igrač  Tatran  Prešova.

Danas  od  17:30 sastaju se  Tatran  Prešov  i  Neva  Sankt  Petersburg, od   19:15 igraju  PAUC  Eks an Provans  i  KIF  Kolding,  a od  21:00 na teren će  domaća  Sloga i KV Sasja.

TATRAN  PREŠOV  -BORAC M:TEL  28:22 (14:8)

Natrkriveni  stadion  sportskih  igara. Gledalaca: 650. Sudije: Branka  Marić  i Zorica  Mašić (Srbija). Sedmerci: Tatran Prešov 2(2), Borac m:tel 9(7). Isključenja: Tatran   Prešov 8, Borac m:tel 8.minuta.

TATRAN  PREŠOV: Šarpataki, Butorac  6(2), Hrstka  3, Krok  3, Rečičar, Babić  1,  Cvitković  (10 odbrana, sedmerac), Urban  1, Pekar  1, Čip  4, Peskov  4, Vučko  1, Janković  4, Čuprina  (3 odbrane, sedmerac), Tsarapkin. Trener: Slavko  Goluža.

BORAC  M:TEL: Beširević, Stošljević, Đurđević  9(6), Hercegovac  1, Daničić  3, Ljubišić  (3 odbrane), Knežević, Subotić (5 odbrana), Nježić, Lukić, Bezbradica  2(2), Marić 2, Ćelić  1, Šešić, Ćeranić  1, Komnenović  3.  Trener: Bojan  Unčanin.