19.08.2017 Administrator DC

Topdžije bez municije

Mančester junajted odigrao je i drugu veliku utakmicu na startu Premijer lige.

Nakon Vest Hema u prvom kolu, postigao je četiri gola i na gostovanju Svonsiju - 4:0.

Bilo je teže nago prije sedam dana, čvrst meč je prelomljen u finišu, kada su Lukaku, Pogba i Marsijal dokusurili domaćina. Njih trojica bili su strijelci i u prvoj rundi.

Prvi gol na meču, i u karijeri, postigao je Erik Bajli u finišu poluvremena.

"Teška utakmica, fizički jaka. Mogli smo da primimo gol, ali dobre konje nikada ne treba sputavati, treba ih pustiti da trče slobodno. Moji igrači su čekali momenat kada će pokazati klasu i snagu da 'ubiju' utakmicu", rekao je Žoze Murinjo,  trener Junajteda.

Lester je ostvario prvu pobjedu, nakon nesrećnog poraza od Arsenala na otvaranju, a Šinđi Okazaki u 52. sekundi najavio slavlje “lisica”.

Liverpul se dugo mučio sa Sautemptonom, a muke je skratio Saido Mane, trenutno najbolji igrač Jirgena Klopa.

Arsenal je već u drugom kolu doživio prvo razočaranje - poražen je od Stouka 1:0.

Gol odluke postigao je Hese, koji je ove sedmice došao iz Pari sen Žermena, u 47. minutu na asistenciju Berahina.

U dramatičnom meču Sautempton je savladao Vest Hem 3:2, golom

Domaćin je imao 2:0 i igrača više od 31. minuta (Arnautović je isključen zbog udaranja laktom), ali je tim Slavena Bilića, golovima Ćićarita, povratnika u Premijer ligu, stigao do 2:2.

U posljednjim trenucima meča još jedan penal za Sautempton, a precizan je bio Čarli Ostin.