Guber preokretom do boda

Stotinak gledalaca na srebreničkom Vidikovcu uživalo je danas u pravoj fudbalskoj predstavi. Guber je u utakmici drugog kola drugoligaškog Istoka, poslije preokreta, remizirao sa Ilićkom 01 i sa upisanim bodom, za sada, je na trećem mjestu na tabeli.

FK Guber, foto: ESrebrenica

Tokom prvog poluvremena igralo se većinom na sredini terena. Obje ekipe su pokušavale da sačuvaju svoje mreže.  Prvi pogodak za goste pao je u 26. minutu,  kada je Bojić iskoristio grešku odbrane Srebreničana, koji su se loše postavili,  i lako savladao golmana Bogičevića. Na početku drugog poluvremena Ilićka 01 povećava vođstvo odličnim šutom Kikića. Ipak, ubjedljivo vođstvo gostujuće ekipe nije demoralisalo fudbalere Gubera, koji su nakon desetak minuta igre u drugom poluvremenu potpuno preuzeli terensku inicijativu. Poslije odličnog napada, u šesnaestercu protivnika najbolje se snašao Borić  i u 67. minutu smanjio rezultat na 1:2. Izmjena koju je napravio trener domaćih, kada je umjesto Skejića uveo mladog napadača Nalića, pokazala se kao odlična procjena. Nalić je u 74. minutu iskoristio dobar centaršut i svojim skokom matirao čuvara mreže protivničke ekipe. Isti igrač je u samom finišu imao još jednu odličnu priliku da promijeni rezultat, ali ovog puta je Jović bio siguran, tako da je utakmica u Srebrenici završena rezultatom 2:2.

- Nažalost, nismo uspjeli da ponovimo uspjeh iz prethodne utakmice i da svoje navijače obradujemo još jednom pobjedom. Protivnik je imao više sreće jer je iz nekih polušansi postigao pogotke, dok smo mi stvarali prilike, ali nismo uspijevali da ih realizujemo na  pravi način. Još jednom smo pokazali da smo jaka ekipa  koja ima karakter, jer nije lako vratiti se u igru iz ovako ozbiljnog zaostatka. Zadovoljni smo bodom, ali ipak ostaje žal što smo propustili priliku da  dobru igru krunišemo pobjedom. Okrećemo se pripremama za naredni meč sa Slogom koji će biti veoma težak, ali daćemo sve od sebe da se iz Crnjelova vratimo neporaženi, - rekao je desni bek Gubera, Nikola Janjić.

FK Guber – UFK Ilićka 01   2:2  (0:1)

Stadion: Vidikovac