Pioniri Borca za trinaest minuta riješili Viteza

Foto/Borac sport

Pioniri Borca savladali su danas ekipu Viteza na gostujućem terenu rezultatom 0:3 u okviru 5. kola Premijer lige BiH i izjednačili se, sa 12 osvojenih bodova, sa Sarajevom i Željezničarom, koji zauzimaju prve dvije pozicije i koji sutra odmjeravaju snage u međusobnom duelu.

Izuzetno napadačko raspoloženje i danas je pokazao Leontije-Luka Dragoljić, koji je na prethodne dvije utakmice, protiv Mladosti u Doboju i Željezničara u Banjaluci, postigao 4 gola. Spomenuti Dragoljić dva puta je u današnjem okršaju pogodio metu, i to u 40. i 52. minutu, a konačan rezultat, samo minut kasnije, postavio je Danijel Šunić.

U narednom, šestom kolu, Borčevi pioniri će u derbiju gostovati selekciji Sarajeva.

VITEZ – BORAC 0:3 (0:0)

strijelci: 0:1 Dragoljić (40.), 0:2 Dragoljić (52.), 0:3 Šunić (53.), stadion: Gradski u Vitezu, gledalaca: 30, sudija: Jasmin Varupa (Travnik), žuti kartoni: Puškar (Borac).

VITEZ: M. Lujić (od 62. minuta Karić), Drmić (od 64. minuta Voloder), Garić (od 64. minuta Biletić), F. Lujić, Hidić, Stipanović, Badrov, Bonić, Petrović (od 62. minuta Livančić), Vujević, Pavlović (od 51. minuta Kokorović).

BORAC: Damjanović, Janjetović, Vasilić, Jovašević, Kamenčić (od 55. minuta Dujaković), Malbašić (od 59. minuta Račić), Puškar (od 57. minuta Marinović), Šupuk, Vuković (od 49. minuta Daničić), Šunić, Dragoljić (od 57. minuta Jotić).

(borac-sport, foto: borac-sport)

Radnik 10 : 1 GOŠK
Krupa 0 : 1 Sloboda
Zrinjski 1 : 2 Široki Brijeg
Mladost 0 : 3 Borac
Čelik 0 : 0 Željezničar
Vitez 0 : 1 Sarajevo