Kozara uvjerljiva

Drugo kolo PFL Gradiška u subotu su otvorili FK Ratar Stara Topola i FK Kozara Turjak. Domaćin, poljuljan suspenzijama igrača zbog dešavanja u prvom kolu, nije mogao da pruži ozbiljan otpor gostima, koji su sa uvjerljivih 1:6 pobijedili. U strijelce su se za goste upisali Boris Anić i Borislav Babić po dva puta, te Nemanja Stojnić i Ognjen Borković po jednom, dok je počasni pogodak za domaćina djelo Riste Bijelića.

Prava golijada viđena je u Čatrnji, gdje su Biseri propustili ovjeriti bodove iz Bajinaca. Uvjerljivu pobjedu 3:7, Kalemi su izborili na krilima četverostrukog strijelca Mirka Babića, još su po jedan pogodak postigli Danijel Đurić, Nemanja Kokanović i Dušan Novaković. Poraz Bisera su ublažili Boris Kačavenda sa dva pogotka (jedan iz penala) i Boris Kurelj. Značajno pojačani Kalemi u novoj sezoni uvjerljivim pobjedama najavljuju borbu za sam vrh tabele.

Mladi Krajišnik je u Kukuljama rutinski savladao podmlađenu ekipu Borca iz Šibovske rezultatom 3:1. Strijelci za Mladi Krajišnik su bili Milovan Vujčić, Rade Štrbac (iz penala) i Ljubiša Jejinić, a pogoda za goste je postigao Milan Jovanić.

U Donjim Podgradcima Mladost iz Bajinaca je odnijela cijeli plijen. Isključenje golmana Gligorića u prvom kolu u Grbavcima Podgradčani su platili skupo, jer su na otvaranju sezone pred domaćom publikom izgubili od vrlo dobre ekipe Mladosti. Goste je u vodstvo doveo Srđan Zeljković, domaći su početkom drugog poluvremena izjednačili preko Rade Džombića. Utakmicu su u zadnjih 20 minuta u korist gostiju golovima za pobjedu usmjerili Milan Bojinović i Mitar Salamadija.

Iznenađenje kola priredila je ekipa Potkozarja, koja je na domaćem terenu u Aleksandrovcu golovima u prvoj i poslednjoj minuti savladala vrlo dobru ekipu 13 Skojevki iz Grbovaca. Aleksandrovčane je u vodstvo doveo Igor Grbić na otvaranju utakmice. Do izjednačenja Grbovčani dolaze u poslednjoj minuti prvog poluvremena, preko bivšeg igrača Potkozarja Bojana Radića. Čitavo drugo poluvrijeme ekipa 13 Skojevki nije uspjela iskoristiti terensku inicijativu, dok su domaćini prijetili iz kontri. Kada su svi pomislili da će susret završiti bez pobjednika pobjedu domaćinu, nakon velikog kiksa gostujućeg golmana, je donio Ognjen Popović iz gužve poslije kornera.

Jedini susret bez pobjednika odigran je u Maglajanima. Povratnik iz regionalne lige zapad Sloga DIPO je povela na otvaranju utakmice preko Miroslava Todorovića. Izuzetno mlada ekipa iz Gornjih Podgradaca (5 igrača u početnoj postavi ispod 21 godine) nije uspjela zadržati vodstvo, pa su domaćini u drugom poluvremenu neutralizovali prednost gostiju preko Milovana Arežine.

Neočekivana pobjedu domaćina vidjela je i publika u Mrčevcima, gdje je domaći Tamaris sa 3:2 savladao Torpedo iz Cerovljana. Gosti su dva puta stizali vodstvo domaćina pogocima Žarka Bakića, a domaćine su do pobjede došli pogocima Gorana Kelečevića i Aleksandra Jorganovića