Narva junajted iznenadila Albance

Turnir preliminarne runde UEFA futsal kupa u Mostaru otvorili su šampion Albanije, Fljamurtari, te šampion Estonije, Narva Junajted.

Sve do posljednjih trenutaka prvog dijela nismo vidjeli neku dopadljivu utakmicu. Iako favorit u meču, Fljamurtari je nekako stegnuto i bojažljivo ušao u meč i dosta tromo je to išlo, dok su nominalni gosti imali zrelije prilike, i više na muke stavljali golmana Rapija, međutim sve je to bilo poprilično mlako.

I kada su svi očekivali da se sa 0:0 ode na odmor, Bader je uzeo na desnoj strani loptu, zalomio čuvara, namijestio se, i lijevom nogom pospremio loptu iza leđa Rapija za vođstvo Narve od 1:0.

U drugom poluvremenu znatno drugačija slika na terenu. Morali su se Albanci otvoriti kako bi došli do pozitivnog rezultata, ali nedugo nakon starta poluvremena primaju i drugi gol. Brzo su Estonci preveli loptu, razmijenilu dupli pas, a onda kapiten Stanislav Bistrov pogađa za 2:0. Očekivano, morali su tada još više napasti momci iz Fljamurtarija, no u 30. minutu primaju i treći gol. Bader je kratko izveo prekid za Akulenka, a ovaj sa više od deset metara pogodio za 0:3.

Nije mnogo prošlo, a Albanci su se vratili. Usamljen je Kaca ostao na drugoj stativi, odbrana Narve je olako shvatila taj napad i Kaca je to kaznio za 1:3. I kada su se ponadali da možda mogu postići još jedan brz gol, te uvesti dramu u ovaj meč primaju i četvrti gol. Akcija je krenula od danas najboljeg igrača Estonaca, Badera, dodao je on do kapitena Bistrova koji se usidrio na šestercu, a zatim odložio povratnu za Badera. U prijemu, ovaj igrač izbacuje čuvare, i praktično sam izbija pred golmana Fljamurtarija i rutinski realizuje tu situaciju.

Uveli su momci u crveno-crnom višak igrača, no izveli su to vrlo loše, sporo, pa tek u posljednjoj minuti preko Gune pogađaju za 4:2, a onda i pet sekundi do kraja Gurzaković pogađa za konačnih 3:4. Iznenađenje koje je priredila Narva junajted u prvom kolu, i definitivno potvrdila time svoja očekivanja prije nego su krenuli za Mostar, a to je da možda nemaju kvalitet kao ostale ekipe, ali da će se sigurno boriti do zadnje minute.

Od 21,15 igra se drugi meč grupe, a sastaju se domaći FC "Mostar SG", te turski Arnavitkoj Beledijespor.

Sutra, Fljamurtari igra protiv Arnavitkoj Beledijespora od 19,00, dok Narva igra protiv domaćina u 21,15.

Flamurtari - Narva  3:4 (0:1)
USRC Midhat Hujdur - Hujka
Gledalaca: 200
Sudije: Miguel Kastiljo(Portugal) i Dejan Veselič (Slovenija)
Strijelci: 0:1 Bader 20, 0:2 Bistrov 22, 0:3 Akulenko 30, 1:3 Kaca 30, 1:4 Bader 33, 2:4 Guna 40, 3:4 Gurzaković 40
Žuti kartoni:Ćopekaj (Fljamurtari)

Flamurtari: Rapi, K.Kalus, Kaca, Ćopekaj, Gurzaković, Džićeri, Katira, Đokaj, Guna, Veizaj Trener: Mario Kalus
Narva junajted: Smelkov, Akulenko, Bistrov, Bader, Fedorov, Gorbunov, Medvedev, Vedehov, Panteleev, Osmanov, Jegorov, Andreev, Kutuzov, Šilikov Trener: Aleksandr Dimitrijev

Sarajevo 6 : 5 Salines
Sloga 4 : 1 Radnik MD Šop
Borac 2 : 4 Mostar SG
Brotnjo 3 : 7 MNK Hercegovina
Željezničar 7 : 5 Sloboda Kompred