Borac otkinuo bod Sarajevu

U šestom kolu kadetskog prvenstva BiH Sarajevo je na svom terenu remiziralo sa Borcem, bilo je 0:0.

Sarajevo je bilo bolji protivnik u prvih 20 minuta kada su imali dvije odlične šanse. Prvo su u 11. minuti susreta trojica igrača zakasnila nakon povratne lopte, a onda je Šarić u 20. minuti imao šansu, našao se sam ispred golmana poslije jednog centaršuta, ali je loše šutirao.

Nargalić je u 28. minuti šutirao, ali je Badić dobro reagovao da bi nakon toga Borac krenuo u kontranapad, ali su se četiri igrača gostiju protiv dvojice domaćih spetljali i dobra šansa je otišla u nepovrat.

Domaći su preko Nargalića imali novu šansu, ali njegov udarac glavom nije ozbiljnije ugrozio Badića da bi u 39. minuti susreta Grubor pogodio prečku. U 49. minuti Sabljica je imao dobru šansu, ali je šutirao preko gola.

Šest minuta poslije Jašarević je pogodio prečku, a u 59. minuti gosti imali odličnu kontru, no golman domaćih je otklonio opasnost. Nakon tačno sat vremena igre Helač je šutirao, no promjene rezultata nije bilo.

Potom je Šarić šutirao, ali pored gola da bi onda Jašarević šutirao sa 18 metara, no ostalo je 0:0. Do kraja nije bilo šansi, te je ostalo 0:0. Sarajevo je prvo sa 16 bodova poslije šest kola, a Borac je treći sa 12.

Sarajevo-Borac 0:0

Sarajevo: Dizdarević, Nikolić, Jašarević, Hasančić, Nargalić, Liješnić, Kadrić, Sabljica, Gusinjac, Đokanović, Šarić.

Borac: Badić, Jović, Kujunđić, Milojević, Arsić, Rogić, Bosnić, Bobić, Grubor, Turanjanin, Stojčić.