Prazne puške Želje i Širokog

U šestom kolu Premijer lige Bosne i Hercegovine Široki Brijeg je remizirao sa Željezničarom na Grbavici. Bilo je 0:0.  U dosta lošem prvom dijelu nije bilo mnogo prilika, a prvi je zaprijetio Široki kada je u 15. minuti Baša ubacio loptu, ali je Graovac uklizao i zaustavio loptu.

Šest minuta kasnije poslije centaršuta Blagojevića glavom šutira Kajkut, ali lopta odlazi preko gola.

Zec je u 25. minuti šutirao pored gola da bi najbolju šansu u prvom dijelu vidjeli u 41. minuti. Kajkut je propustio loptu do Zebe koji se odlično namjestio driblingom na udarac, a onda je šutirao direktno u Bilobrka.

Posljednje uzbuđenje u prvom dijelu smo vidjeli u prvoj minuti sudijske nadoknade kada je Zec šutirao sa distance, ali je lopta otišla pored gola.

U 48. minuti Josip Ćorić je pogodio stativu nakon dobre akcije gostiju, a na sljedeće uzbuđenje se čekalo do 73. minute susreta kada je Asim Zec šutirao, ali preko gola. Široki je veoma ozbiljno zaprijetio u 82. minuti utakmice kada je lopta došla do Luke Menala koji je sjajnim šutem pogodio prečku gola Vedrana Kjosevskog.

Minutu poslije iz slobodnjaka odlično je šutirao Barišić, ali je Kjosevski još bolje intervenisao. Željezničar je ostao sa igračem manje u 89. minuti susreta kada je zbog prekršaja nad Vagnerom dobio drugi žuti odnosno crveni karton, a do kraja nije bilo promjene, te je ostalo 0:0.

Željezničar-Široki Brijeg 0:0

Stadion: Grbavica. Gledatelja: 5.000. Sudija: Vladimir Bjelica (Lukavica). Žuti kartoni: Kajkut, Stevanović, Graovac, Projić, Mujagić (Željezničar), Ćorić (Široki Brijeg). Crveni karton: Graovac (Željezničar).

Željezničar: Kjosevski, Stevanović, Bogičević, Graovac, Projić, Blagojević, Šabanadžović, Zakarić, Zeba (75. Žerić), Zec (84. Mujagić), Kajkut (90. Hasanović).

Široki Brijeg: Bilobrk, Matić, Barišić, Ćorić, Baša (68. Kožul), Čabraja (83. Wagner), Menalo (90. Jurić), Ćorić, Begonja, Bralić, Marković.

Željezničar - Široki brijeg / Foto: Amer Kajmović

Vitez 2 : 3 Zrinjski
Čelik 2 : 2 Sloboda
GOŠK 0 : 1 Krupa
Mladost 3 : 0 Radnik
Željezničar 0 : 0 Široki Brijeg