Milica osvojila svjetsku bronzu

Srpska kajakašica Milica Starović osvojila je bronzanu medalju na Svjetskom prvenstvu u češkim Račicama u discpilini K1-200m.

Nakon zlata dvojca Tomićević – Zorić i bronze Grujića i Novakovića, Milica je donijela treću medalju srpskoj kajak reprezentaciji u Račicama. U veoma neizvjesnoj trci ona je podjelila treće mjesto sa Spelom Ponomorenko Janić iz Slovenija, pošto su imale identično vrijeme od 39,564 sekunde. Zlato je pripalo lengendarnoj Lisi Karington sa Novog Zelanda, a srebro Dankinji Emi Jorgensen.

Ženski četverac u sastavu Nikolina Moldovan, Milica Starović, Kristina Bedeč, Olivera Moldovan osvojio je sedmo mjesto u discpilini K4-500m (1:34,431), dok je muški tim u sastavu  Dejan Pajić, Ervin Holpert, Stefan Vekić, Vladimir Torubarov bio šesti (1:19,666). Istu poziciju zauzeo je i Marko Dragosavljević u finalu K1-200m s rezultatom 34,733.

Zadnja od srpskih kajakaša na stazu izlazi Kristina Bedeč u finalu trke K1-5000m.