Bratunčani nastavili pobjednički niz

Bratunačko Bratstvo nastavlja sa pobjedničkom serijom. Oni su juče na svom terenu, u susretu trećeg kola Regionalne lige, grupa Istok, sa visokih 6:1 savladali Majevicu iz Lopara.

Domaća ekipa je u utakmicu ušla s jasnim ciljem – osvajanje tri boda. Od samog starta su, s namjerom da opravdaju ulogu favorita, agresivno krenuli i nakon jedne timske akcije,  Kuljanin proigrava Petrovića a on  upošljava Smajilovića koji već od 3.minuta svoj tim dovodi u vođstvo od 1:0. Desetak minuta kasnije, na asistenciju Karića, Smajilović je još jednom matirao golmana Markovića. Pometnju u redovima gostiju Petrović  koristi za prodor po desnoj strani, loptu dodaje Mujiću koji je sigurno smješta pod prečku. U 20 minutu, nakon solo akcije, Karić je srušen u šesnaestercu i sudija Bogičević je pokazao na bijelu tačku.Međutim, golman Majevice uspio je odbraniti udarac Kuljanina. U  30. minutu rasploženi Smajilović je još jednom zatesao protivničku mrežu, za rezultat 4:0. Bratstvo sa dominacijom nastavlja i u drugom poluvremenu. U 52. minutu sjajnim šutom sa dvadeset metara Smajilović postiže svoj četvrti pogodak, a peti  na ovoj utakmici. Mreža gostujuće ekipe nije dugo mirovala, jer šest minuta kasnije, nakon kornera koji je izveo Smajlović, najviši u skoku bio je Kuljanin i glavom smjestio loptu u gol. Poslije ubjedljivog vođstva domaća ekipa malo popušta pritisak, te utješni  pogodak  za Majevicu u 76. minutu postiže Prelić.

- Nama je pobjeda u ovom susretu bila i želja i moranje. Opravdali smo ulogu favorita i zasluženo došli do tri boda. Na terenu smo bili složni, funkcionisali kao jedan, što je rezultiralo ovako visokom pobjedom. Vjerujemo da imamo kapacitet da se izborimo za mjesto u vrhu tabele i da ćemo to dokazati i u narednim utakmicama, - siguran je Draško Kuljanin, desno krilo Bratstva.

FK Bratstvo (Bratunac) – FK Majevica (Lopare) 6:1 (4:0)

Stadion: Gradski u Bratuncu

Gledalaca: 100

Sudija: Bojan Bogičević (Vlasenica)

Strijelci:  1:0 Smajilović u 3, 2:0 Smajilović u 11, 3:0 Mujić u 14, 4:0 Smajilović u 30, 5:0 Smajilović u 52, 6:0 Kuljanin u 58, 6:1 Prelić u 76.

Žuti kartoni: Pavlović, Đ.Međo, Petrović  (Bratstvo),Đurić, Ristanović, Davidović, Šikuljak (Majevica)

FK Bratstvo: Stevanović (od 68. Popadić), Ilić (od 59. Đ.Međo), Petrović, Karić, Mujić, Pavlović, Milošević, Sejfić, Kuljanin, Smajilović (od 78. S.Međo), Mijatović

FK Majevica:  Marković, Đurić (od 45. Prelić), Ristanović, P.Jugović, Tešić, (od 56. D.Jugović), Ristić (od 68.Spasojević), Bogdanović, Davidović, Tešanović, Šikuljak, Marković

OFK Šekovići 4 : 3 Partizan
Zadrugar 3 : 1 Bratstvo
BSK Ledinci 3 : 2 Majevica
Omladinac 2 : 0 Čelopek
OFK Trnovica 3 : 1 Jedinstvo