Kanonada u Bajincima

U III kolu područne lige Gradiška strijelci su bili izuzetno raspoloženi, na šest odigranih utakmica postignuto je čak 34 gola što daje prosjek od 5,67 po utakmici. Jedinu utakmicu sa manje od 5 pogodaka viđena je u Turjaku, a na Gajevima nije odigrana utakmica jer se Ratar nije pojavio sa dovoljnim brojem igrača. U kolu bez neriješenog rezultata obraz gostiju u ovom kolu osvjetlali su Biseri, koji su jedini u gostima odnijeli bodove kući.

Subotnjim susretom u Gornjim Podgradcima započelo je kolo domaćina. Sloga je sa uvjerljivih 5:0 ispratila goste iz Mrčevaca kući. Mlađa i spremnija domaća ekipa lepršavom igrom došla do pobjede koja će mladoj ekipi sigurno popraviti samopouzdanje za naredna kola. Za Slogu su sve golove postigli različiti strijelci, što svakako može obradovati trenera Srećka Gajića, a pogotke su postigli Mladen Šukalo, Milan Malbašić, Miroslav Todorović, Filip Plavanjac i Predrag Šmitran.

Utakmica u Cerovljanima je praktično odlučena na samom otvaranju, kada je u 8 minuti kapiten gostujuće ekipe Miroslav Brkić nakon što je promašio loptu ispucanu od domaćeg golmana Račića sa leđa srušio napadača Torpeda Žarka Bakića, koji je išao oči u oči sa gostujućim golmanom i zaradio direktan crveni karton. Mladi Krajišnik je u prvom poluvremenu čak i poveo preko Milovana Vujčića, nakon odlične asistencije Draška Tadića, ali je do kraja poluvremena Dejan Kojić izjednačio rezultat na 1:1 nakon što je u gostujućem šesnaestercu srušen Bakić. U drugom poluvremenu Torpedo je pojačao pritisak na gol gostiju, te je preko Bakića (dva pogotka) i Bojana Trgića došao do sigurne pobjede od 4:1.

U Turjaku se Kozara mučila sa Borcem iz Maglajana do samog kraja utakmice. Odlično su domaći otvorili susret i u 28 minuti poveli preko Borislava Babića, ali su gosti izjednačili iz kotranapada pred kraj prvog poluvremena preko Danijela Vrebca. Cijelo drugo poluvrijeme igralo se na polovini gostiju, domaći su promašavali šanse sve do 91 minute, kada je Borislav Babić drugim pogotkom na utakmici nakon prekršaja nad Sašom Kodićem u šesnaestercu donio radost domaćim navijačima.

Na Gajevima u nedelju nije odigrana utakmica, jer su gosti na utakmicu došli sa 9 igrača. Prema propozicijama takmičenja PFL Gradiška od ove godine utakmica ne može da započne ukoliko obe ekipe nemaju po 11 igrača. Utakmica će biti registrovana 3:0 u korist domaćina, a gosti su ovim potvrdili da se nalaze u ozbiljnoj krizi i da će teško izgurati do kraja ovu sezonu.

Pravu golijadu vidjela je publika na Maloj Gredi, gdje je domaća Mladost deklasirala Potkozarje sa 7:1. Raspucani Bajinčani potvrdili su da je domaći poraz u prvom kolu protiv Bisera bio samo loš dan. Tri pogotka su Mihalo Maletić, dva su djelo Mitra Salamadije,a po jedan su postigli Milan Bojinović i Siniša Mitraković. Počasni pogodak za goste postigao je Luka Kovač. Mladost je ovom uvjerljivom pobjedom potvrdilo kandidaturu za najviši plasman ove godine.

U komšijskom derbiju u Trebovljanima viđeno je takođe 8 golova. Domaći Kalemi tek su u drugom poluvremenu slomili otpor dobe ekipe Slobode, koja je i nakon trećeg kola ostala bez osvojenog boda. Vodili su dva puta gosti u prvom poluvremenu pogocima Rade Džombića, ali su Kalemi oba puta neutralizovali prednost preko Srđana Ercega i iskusnog Zorana Blagojevića. U drugom poluvremenu domaći su za 10 minuta od 65 – 75 slomili otpor gostiju sa tri pogotka (Danijel Đurić, Milan Stanivuković i Nemanja Kokanović), a poraz gostiju u 88 minuti pogotkom za 5:3 ublažio je Nedeljko Puljarević. Kalemi su uz Kozaru jedini sa 9 bodova nakon prva tri kola, ali sa daleko težim rasporedom, pa su za sada uz Mladost, Torpedo, Kozaru i 13 Skojevki glavni kandidati za sam vrh tabele.

Biserima izgleda više odgovara gostujući teren, jer su se i drugi put ove sezone sa gostovanja vratili sa punim plijenom. Pobjedom u Šibovskoj uhvatili su priključak sa gornjim dijelom tabele i prikovali Borac na začelje. Gosti su dva puta vodili, preko Borisa Kačavende i Nikole Ljoljića, a domaći su priključak hvatali preko Jasminka Kovača i Save Đurića. Kada su svi pomislili da će ova utakmica da završi podjelom bodova, kapiten gostiju Boris Kurelj je u 91 minuti pogodio za jedinu gostujuću pobjedu u ovom kolu.