Crvena zvezda pala u Boriku

Foto/Mondo

RK Borac m:tel je u do kraja neizvjesnom meču, pred 1.000 gledalaca u banjalučkom hramu sporta, za nijansu bio bolji od Crvene zvezde 27:26.

Borac je dobro otvorio meč i na krlima Mijatovića poveo sa 10:6, ali se Zvezda brzo konsolidovala i krenula u furioznu seriju od 10:1 koju je predvodio Babić sa četiri gola. U tom periodu utakmice u ekipi Borca isključenja, po dva minuta, su zaradili Šešić i Ćeranić.

Borac je drugo poluvrijeme otvorio serijom 4:0 kojom je preuzeo vođstvo, pa je Nenad Peruničić bio primoran na tajm aut, nakon čega je utakmica ušla u egal. Izabranici Bojana Unčanina su meč u svoju korist prelomili u posljednjih deset minuta kada su golovima Ćelića, pa potom Đurđevića iz sedmerca stekli prednost od tri gola razlike, koju su sačuvali do kraja.

U ekipi domaćina najefikasniji su bili Mijatović sa osam golova, Daničić sa šest i Ćeranić sa četiri pogotka.

U redovima "crveno-bijelih" najefikasniji su bili Mošić i Matičić koji su postigli po pet golova.

RK Borac m:tel - RK Crvena zvezda 27:26 (13:16)