Drina preko Šepka do tri boda

Zvornički derbi opravdao je očekivanja fudbalske publike. Na stadionu pored Drine odigrana je dinamična i borbena utakmica četvrtog kola Prve lige Republike Srpske,  između Drine i Napretka iz Donjeg Šepka, u kojoj je domaća ekipa upisala tri boda, pobijedivši minimalnim  rezultatom 1:0.

FK Drina, Zvornik

Od samog početka obje ekipe su krenule odlučno i ofanzivno. U 31. minutu viđena je  odlična akcija igrača Drine po desnoj strani, izigrali su kompletnu odbranu Napretka,  Stjepanović je samo postavio nogu i lako poslao loptu u mrežu gostiju. Nakon toga, Šepčani su imali par odličnih prilika, ali nisu uspjeli nijednu da realizuju do kraja. Najizglednija je bila u 38. minutu kada se Matić našao sam pred čuvarom Vićićem,  ali je bio neodlučan i propala je odlična šansa za izjednačenje. Poslije prekida u 41. minutu Drina je bila u prilici da preko Stupara poveća vođstvo, ali golman Arnautović je bio siguran. Uprkos brojnim šansama obje ekipe, na odmor se otišlo s rezultatom 1:0. Ni  drugo poluvrijeme  nije bilo ništa manje zanimljivo. Samo desetak minuta od početka, gosti su imali možda i najbolju šansu na utakmici. Poslije greške domaće odbrane, Jevtić izlazi sa strane jedan na jedan sa golmanom, ali lopta prolazi pored same stative. Odmah nakon toga, Drina uzvraća preko Dragutinovića, koji je sjajno izdriblao odbranu gostujuće ekipe, ali je zamalo bio neprecizan. U 67. minutu Drina ostaje sa igračem manje, jer je zbog drugog žutog kartona Dragutinović morao napustiti teren. Samo minut kasnije, Jovanović, nakon odlične akcije sa Sladojem, promašuje stopostotnu priliku. Napredak nije uspio iskoristiti prednost igrača više, iako je imao nekoliko odličnih šansi. Desetak minuta prije kraja, Marić sa desne strane nabacuje loptu, Jovanović sa osam metara, sam ispred golmana, udara glavom, ali maestralnom odbranom Vićića ne dolazi do izjednačenja. Iako su Zvorničani  imali odličnu priliku da povećaju vođstvo dva minuta prije kraja, kada je Molerović snažnim šutom sa 25 metara pogodio prečku, utakmica je ipak završena rezultatom postavljenim još u 30. minutu, Drina – Napredak 1:0.

FK Napredak, Donji Šepak

- Kao što smo i očekivali, ovaj susret je bio pun naboja i želje za pobjedom sa obje strane. Obje ekipe su imale dosta odličnih prilika i šteta je što nije viđeno više pogodaka. Drina je ovog puta imala više sreće, a nadam se  se da ćemo im se u narednom susretu revanširati za ovaj poraz. Siguran sam da su navijači danas uživali u fenomenalnoj igri i pravoj prvenstvenoj utakmici, - kazao je Srđan Sladoje, prvotimac Napretka.

FK Drina (Zvornik) – FK Napredak (Donji Šepak) 1:0 (1:0)