Krojači skrojili pobjedu

MRKONJIĆ GRAD-Fudbaleri Tekstilca iz Dervente, u derbiju četvrtog kolu Prve lige RS na „Lukama“ pobjedili su Slobodu 2:1.Do pobjede je došla srećnija i spretnija ekipa, jer su se domaći fudbaleri u ovom meču propisno ispromašival, a sjano je branio Dejan Plisinić, golman Tekstilca.

U prvom poluvremenu dominacija domaćih fudbalera, ali i organizovana odbrana gostiju koji su vješto zatvorili sve prilaze svom golu.Domaćim napadačima je jednostavo nedostajo završni udarac prema golu Tekstilca.A u ovom meču igrali bez najboljeg strijelca Miloša Srndovića.

Gosti su u došlu u vodstvo u 35 minutu, golom Milakovića iz prestrogo dosuđenog penala.U kaznemom prostoru u borbi za jednu loptu startovali su Sladojević i Perić, a centarfor gostiju pao a sudija Luka Bilbija iz Prijedora pokazao na bijelu tačku.Toj šut, i uz još jedan udarac prema golu Mledna Ilića bilo sve je što su gosti uradili u prvom poluvremenu.S druge domaći fudbaleri su diktirali temopo, a u 22 minutu Plisnić brani oštar šut Perovića.Pet minuta kasnije Stakić šutira loptu glavom, ali za malo je neprecizan.U istoj poziciji bio je i Sladojević u 33 minutu, ali Plisnić brani.

U drugom poluvremenu opšta opsada gola Tekstilca, ali bez konačne završnice napdača Slobode.Međutim, i bolja igra gostiju koji munjevitim kontranapadima ugrožavaju gol Ilića.Taka jedanu brzun kontru u 78 minutu Igor Susaković prertvar u pogodak.Ošto je šutirao iskosa sa desne strane, lopta je pogodila desnu, odbila se i udrila u lijevu stativu i završila u mreži Ilića.

Fudbaleri Slobode i pored vodstva gostiju od 2:0, nastvljaju sa napoadima i u 94 minutu postižu gol.Strijelac je štoper Tekstilca Komnlenović koji je ubačenu loptu od Malbašića zakačio i smjestio u mrežu.Sloboda je mogla i do poravnanja u poslednjim trenutcima meča, ali je šut makazicama Malbašića na čudesen način zaustavio Plisnić.

Trener Slobode Čedomor Ćulum, i pored poraza nije bio nezadovoljan igrom svoje ekipe.

-Diktirali smo tempo i način igre.Gosti su se branili i kontranapadima pokušavali da ugroze naš gol.Primli smo oba gola našim greškama.Krajnji rezultat nije realan, ali mene hrabri da naša ekipa ima kvalitet za Ligu 6- rekao je Ćulum.

Trener gostiju Marako Stajić, kaže da je utakmica bila u egalu, ali da je njegova ekipa iskoristila sanse i zasluženo pobjedila.

-Teška i izuzetno kvalitetna utakmica.MI smo imali mlo više sreeće poveli sa 1:0.Sloboda je vršila pritisak u drugom poluvremenu, a i mi smo se svjesno povukli u odbranu.Igrali smo na kontranapad i postigli još jedan gol.Kada se se sve sabere zasluženo smo pobjedili-rekao je Stojić.

U narednom kolu Sloboda gostuju Željezničaru u Banjaluci, dok Tekstilac dočekuje zvorničku Drinu.