Odigrane su utakmice četvrtog kola Premijer lige BiH za fudbalerke

ŽFK Radnik Bumerang 4:1 ŽFK Fortuna Živinice

Danas su se u Bijeljini u okviru četvrtog kola Premijer lige BiH za fudbalerke sastale ekipe Radnika i Fortune, tri boda su ostala u Bijeljini. Golove za domaću ekipu postigle su Šakotić Valentina, Ilić Dušica, Milović Jelena i Hadžić Alma.

S druge strane jedini gol za gostujuću ekipu postigla je Oštraković Dženana.

ŽFK Sloga Petrovo 0:10 ŽNK Iskra Bugojno

Novi član Premijer lige BiH za fudbalerke, ekipa Sloge, doživjela je novi poraz, a ovaj put bolje su bile fudbalerke Iskre iz Bugojna. Tri gola za gostujuću ekipu postigla je Marina Lukić, dok su Samira Goretić i Merima Gradinović po dva puta postizale gol. Jedan gol za Iskru dodala je i Lužić Ulmija. Fudbalerke Sloge su postigle i dva autogola, prvi u trećoj, a drugi u 41. minuti susreta. Hodžić Mejra i Fetić Admira pogađale su vlastitu mrežu.

ŽFK Lokomotiva 8:1 ŽOFK Gradina Srebrenik

Gradina je doživjela novi poraz u Premijer ligi BiH. Vujadin Nikolina je postigla četiri gola za Lokomotivu u pobjedi protiv Gradine. Mujkić Esmeralda, Trujić Sara, Škahić Aldina i Mešanović Selma su postigle po jedan gol. Jedini gol za gostujuću ekipu iz Srebrenika postigla je Hodžić Samina.

SFK 2000 Sarajevo 4:0 ŽFK Banja Luka

U Trening centru FK Sarajevo fudbalerke SFK 2000 Sarajevo odigrale su utakmicu četvrtog kola Premijer ženske lige BiH protiv ŽFK Banja Luka. Fudbalerke domaće ekipe od prve minute su krenule po tri boda, a do prvog gola stižu već u 10. minuti kada za vodstvo od 1:0 pogađa danas sjajna Selma Kapetanović. U 27. minuti domaće su stigle do drugog gola, a ovaj put pogodila je Mejrema Medić. Do kraja prvog poluvremena bilo je nekoliko prilika ispred gola Banja Luke, ali promjene rezultata nije bilo. U drugom poluvremenu u 73. minuti svoj drugi gol danas, a treći za SFK 2000 Sarajevo, postigla je Selma Kapetanović. Samo dvije minute kasnije i mlada Nafija Rahmanović pogodila je za konačnih 4:0.

Radnik Bumerang 5 : 0 Iskra
Gradina 2 : 3 Banja Luka
Lokomotiva 0 : 2 Fortuna
Sloga 0 : 9 SFK 2000