Ljubić u sudijskoj nadoknadi do boda

Omarska i Ljubić remizirali su danas u okviru 4. kola Druge lige RS, odigravši 2:2.

Sadržajno prvo poluvrijeme ponudilo je dosta izglednih prilika na obe strane. Prvo su priprijetili Prnjavorčani preko Segića u 7. minuti, koji je pokušao iz slobodnog udarca, ali Jokić brani. U 15. minuti A. Žižak izlazi oči u oči u sa čuvarom mreže domaćih, ali njegov udarac završava pored gola. Domaći su prvu priliku imali u 21. minuti, kada Krecelj šutirao preko gola. Omarska do prednosti stiže u 23. minuti kada Krecelj koristi nesmotrenost štopera gostiju Simića, te trese mrežu gostiju za 1:0. Omarska je prednost mogla udvostručiti u 29. minuti, šutirao je Zdjelar, ali se Mrkobrada istakao. Na visini zadatka Mrkobrada je bio i minut kasnije, kada Rosić probija po desnoj strani, šutira, ali čuvar mreže gostiju brani. U 35. minuti dosuđen je slobodan udarac za Ljubić, Subić centrira, B. Žižak glavom šutira preko gola. Sa rezultatom 1:0 za domaće otišlo se na odmor.

Podjednako sadžajno kao prvo, bilo je i drugo poluvrijeme. Do izjednačenja su Prnjavorčani mogli u 48. minuti, kada Segić prolazi po lijevoj strani, ubacuje loptu u peterac, ali ni Ančić, ni A. Žižak ne uspjevaju ubaciti loptu u mrežu. Prijetila je Omarska u 55. minuti, kada udarac Niševića brani Mrkobrada. Dva minuta kasnije kapiten Ljubića bježi odbrani domaćih, izlazi jedan na jedan, ali njegov udarac završava pored gola. Promašaje gostiju, Omarska kažnjava u 60. minuti, kada Mirko Hrvaćanin trese mrežu za 2:0. Činilo se tada da će tri boda na konto domaćih, ali su gosti pokazali karakter, borbenost, te su uspjeli stići do boda.

U periodu između 66. i 69. minuta obje ekipe propuštaju po jednu prilika, a u oba navrata istakli su se čuvari mreža. Igrao se 75. minut kada Ljubić smanjuje rezultat. Rezervista Todorić odlično centrira sa desne strane, a loptu u mrežu šalje A. Žižak. U finišu susreta Omarska je kreirala dva dobra kontra napada, ali je završnica izostala. Udarce Hrvaćanina i Rosića ukrotio je iskusni Mrkobrada. I onda, duboko u sudijskoj nadoknadi, Todorić centrira sa desne strane, Segić vraća sa lijeve strane u peterac Omarske, gdje skače Vladimir Ančić, koji postavlja konačnih 2:2.

Kao što je u prošlom kolu Prnjavorčanima bod bio kao poraz, u ovom je kao tri, s obzirom da su se vratili iz rezultatskog minusa od dva gola razlike.