Šekovići deklasirali Majevicu

Na Gradskom stadionu u Šekovićima u 4. kolu Regionalne lige, grupa Istok, sastale su se dvije ekipe sa začelja tabele.  Šekovići, koji u prethodna tri kola  nisu upisali nijednu pobjedu, deklasirali su ekipu Majevice iz Lopara, pobjedivši sa 7:2.

Odlična igra koju su pokazali u Kupu OFS Birač –Milići, koja je krunisana osvajanjem pehara, kao da je probudila ekipu iz Šekovića i motivisala ih da konačno  i u prvenstvu pokažu koliko vrijede. Motivisani Šekovljani od prvog minuta su preuzeli terensku inicijativu i u potpunosti nadigrali goste. Već u 26. minutu viđen je prodor Filipića preko lijeve strane i  povratni pas za Ninića, koji rutinski postiže pogodak. Mreže su kratko mirovale, a onda je u roku od deset minuta viđena prava kanonada. U 33. minutu poslije odlične akcije sa  Koraćem, Filipić je pogodio desni ugao mreže nemoćnog Markovića. Samo minut kasnije, domaći koriste grešku odbrane Majevice i poslije centaršuta Ninića, Milošević volejom povećava rezultat  na 3:0. Već u 36. minutu Lukić, nakon povratnog pasa sa Ninićem, snažnim šutom sa 25 metara postiže i četvrti pogodak za domaću ekipu. Popović svoj prvi pogodak postiže u 40. minutu, nakon slobodnog udarca, a dva minuta kasnije Marković koristi neopreznost domaće odbrane i smanjuje rezultat na 5:1. U drugom poluvremenu nastavlja se pritisak Šekovljana i u 60. minutu Popović se fantastičnim volejom sa 16 metara još jednom upisuje u listu strijelaca. Tri minuta kasnije, Majevica u brzom kontranapadu, pogotkom Davidovića smanjuje na 6:2. Nakon što je Filipić srušen u šesnaestercu, sudija Bogićević je pokazao na bijelu tačku sa koje je siguran bio Popović i time postavio i konačni rezultat utakmice, Šekovići – Majevica  7:2.

OFK Šekovići – FK Majevica (Lopare)  7:2 (5:1)

Gradski stadion u Šekovićima

Gledalaca: 30

Sudija: Bojan Bogičević  (Vlasenica)

Strijelci: 1:0 Ninić u 26, 2:0 Filipić u 33, 3:0 Milošević u 34, 4:0 Lukić u 36, 5:0  Popović u 40,  5:1 Marković u 42, 6:1 Popović u 60, 6:2 Davidović u 63, 7:1 Popović u 66. (jedanaesterac)

Žuti kartoni: Lukić (Šekovići), Ristić, Davidović (Majevica)

Šekovići: Mitrović, Milošević, Lukić (od 74. Zekić), Ašćerić, Bećarević, Filipić, Popović, Korać (od 46. Stjepanović), Lazić, Marković 8od 70. Vlačić), Ninić

Trener: Dejan Đukanović

Majevica: Marković, Đukić (od 65. Đurić), Ristanović, P. Jugović, Prelić, Tešić, Ristić (od 65. D.Jugović), Bogdanović (od 76. Spasojević), Davidović, Šikuljak, Marković

Igrač utakmice: Branislav Popović (Šekovići)