Mršav remi Slavije

U prvoj utakmici petog kola Prve lige Republike Srpske Slavija je na svom terenu remizirala sa dobojskom Slogom, bilo je 1:1.

Slavija je u uvodnim minutama imala inicijativu, ali bez izglednih prilika da bi onda u 11. minuti Borislav Lukić iz slobodnjaka šutirao, ali golman Slavije je odbio loptu u korner nakon kojeg je Blagojević pokušao glavom, no bezuspješno.

Minutu kasnije Govedarica je nakon solo prodora šutirao, ali golman Sloge je odbranio da bi u 22. minuti Galić šutirao, no golman Slavije je odbranio njegov udarac.

Cicović je u 23. minuti pokušao, no pored gola, a u 32. minuti susreta isti igrač je ubacio sa lijeve strane nakon čega je Stojanović promašio nemoguće. U 47. minuti Lazić je izašao sam ispred golmana, ali je stoper Slavije izbacio loptu u aut.

Ipak, gosti su poveli preko Zorana Lazića u 55. minuti susreta kada je izašao sam ispred golmana Slavije i savladao ga, te tako doveo Slogu u vodstvo. Pet minuta poslije Slavija je izjednačila rezultat.

Govedarica je nakon solo prodora uposlio Veljovića koji matira gostujućeg golmana za izjednačenje rezultata. Pušara je u 73. minuti šutirao glavom, a kapiten gostiju Blagojević je izbacio loptu sa gol linije.

Slavija je do kraja imala dvije ozbiljne šanse iz prekida, ali nije uspjela ugroziti gostujućeg golmana, te je konačan rezultat bio 1:1. Veljović je imao još jednu šansu u 89. minuti, ali je golman Sloge odbranio. Do kraja nije bilo prilika, te je ostalo 1:1.

Slavija je šesta sa pet bodova iz pet odigranih utakmica dok je Sloga na 11. mjestu sa dva osvojena boda. Slavija-Sloga (D) 1:1 (0:0) (Veljović 61'; Lazić 55')