Zvijezdi presudio Vujić u 87. minuti

STARNTE POSTAVE 5. KOLO ŠAMPIONATA RS

Danas se igraju utakmice 5. kola Prve fudbalske lige Republike Srpske. Evo parova i sastava.

JANJA: PODRINJE – ZVIJEZDA 09 0:0

Janja. Stadion: Podrinja. Sudija: Velimir Drinić (Modriča)

PODRINJE: S. Đurić, A. Đurić, Jusufović, Barjektarević, Hamzić, Vujić, Arnautović, Stjepanović, Čebić, Karjašević. Rezerve: Radić, Redžić, Ljuboje, Dervišević, Došlo, Sajtanović.

ZVIJEZDA 09: Lakić, Babić, Guzija, Krajišnik, Stanić, Huseinbašić, Filipović, Tripković, Mazić, Bajić. Rezreve:Kolak, Bogićević, Mahmutović, Rakić, Albijanić, Hadžić, Đukić. Trner: Mile Lazarević.

U Janji 35 minut bez promjene  rezultata 0:0.

Žute kartone dobili Jusufović i Čebić iz Podrinja.

U Janji Podrinje - Zvijezda 09 1:0 85 minut se igra.

DONJI ŠEPAK: NAPREDAK – SUTJESKA FOČA 1:1 (1:1)

Donji Šepak. Stadion: Napretka. Sudija: Danko Butulija (Trebinje).

NAPREDAK: Arnautović, Biberdžić, Zarić, Mijailović, Veselinović, Mitrović, Jevtić, Marić, Jovanović, Stojanović, Matić, Rezerve: Savić, T. Stojanović, Petrović, Lukić, Pantić, Simić, Trifković. Trener: Mile Jevtić.

SUTJESKA: Krnojelac, Lazarević, Limić, Milutinović, Rašević, Radović, Mojović, Drakul, Danilović, Milić, Nešković. Rezerve: Jovičić,Jojić, Dačević, Sekulić, Lukić. Trenber: Srđan Bajić.

Počela utakmica u Donjem Šepku.

Pred oko pedesetak gledalaca na stadionu u Donjem Sapku po oblacnom prijatnom vremenu za igru pocela utakmica 5.kola I lige RS Napredak-Sutjeska.

2.minut u Donjem šepku stopostotna prolilka za Sutjesku nakon asiatencije Milića, Danilović pogodio prečku domaćeg gola.

Sutjeska ponovo zaprijetila ,odlican šut Raševica sa 16 metra ,krajnjim naporom odbranio domaći golman Arnautović.

Napredak je bio u dobroj pansi u 10 minutu. Udarac Jovanovića nakon kornera glavom odbranio je golman Sutjeske Krnojelac.

Od 11. minute Napredak vidi 1:0. Nakon velike gužve u kaznenom prostoru Sutjeska Jovanović, je glavom pogodio prečku,lopta sa ponovo odbila do Stojanovića koji je ovaj put bio precizan i zatresao mrezu Fočaka.

U Donjem Šepku 1:1 nakon asistencije Danilovića , sa lijeve strane pred golom Napretka najbolje se snašao Raševic i glavom poslao loptu ispod nemoćnog Aranutovića u mrežu.

27.minut u Šepku ponovo stopostotna prilka za Sutjesku. Sa desne strane ubacio Milić, aRadović sam neometan sa pet šest metara šutirao glavom koji centimetar pored lijeve stative gola Napretka.

Još dva minuta prvog poluvrmena.

Vrlo dobro prvo poluvrijeme u Donjem Šepku završeno -1:1.

Počelo drugo poluvrijeme u Donjem Šepku.

Izmjena u Sutjesci izašao Lazarević u igri Lukić 46.minut.

U 47. minuti Napredsk u idealnoj prilici. Udarac glavom Jevtića sa sedam osam metara brani Krnojelac.

Igra se 50. minut u Šepku. Prilika za Sutjesku, udarac Lukića brani domaći golman Aranutović.

54 minut u Donjem Šepku, ponovo prijeti Sutjeska, udarac Mulića iskosa sa 15 metara brani domaći golman Arnautović.

Žuti karton Mitrović (Napredak). Izmjena u Napretku od 56 minuta u igri umjesto Stojanovića Pantić.

Igra se 78. minut u Šepku. Stopostotna prilka za Sutjesku, ubacio Rašević sa desne strane ,a Radović sam neometan sa desetak metara šutirao pored gola Napretka.

U 87. minutu Sutjeska u dobroj prolici, ubacio Rašević, šutirao Mojović glavom,sa sedam osam metara. Istakao se dobrom intervencijom Arnautović.

Završeno u Šepku 1:1.

DERVENTA: TEKSTILAC KORT – DRINA ZVORNIK  0:1 (0:1)

Derventa. Stadion: Tekstilca. Sudija: Danoijel Mandić (Kozarska Dubica).

TEKSTILAC KORT: Pećić, Rastović, Jolović, Kovač, Đuričić,M. Brković, Perić, Milaković, Komlenović, Duspara, Zarić. Rezerve: Pejić, Marić, Simić, Susaković, Đekić,Ćorić, S.Brković. Trener: Marko Stojić.

DRINA ZVORNIK:  Vižić, Majlović, Musić, Stjepanović, Kikić, Damjanović, Stupar, Dukić, Jokić, Kostić, Molerović. Rerezve: M. Petrović, Lupić,Krstić, Milošević, Lazić, Matić, Kolaković.Trener: Veljko Cvjetinović.

Krenulo i u Derventi.

Deseta minuta u Derventi, bez većih opasnosti. Domaći imaju terensku inicijativu.

U 23. minuti  Drina ima prvi korner na susretu, ali bez opasnosti. Loptu u igru vraća talentovani Pećić.

Odlicno probija Brković po desnoj starni i šalje loptu u 16 metara.  Duspara udara glavom ali lopta ide direktno  u golmana Drine.

Drina vodi sa 0:1u Derventi, strijelac u 31. minuti bio je Stupar.

Izmjena u Tekstilcu, igru napusta Rastović a ulazi Ćorić. Treba istaći da je Rastović zadobio povredu zadnje lože na prethodnoj utakmici, te je i bio upitan za ovaj susret.

Pokušao je Dukić, ali samo korner za Drinu.

Pokusao je Đuričić sa oko 25 metara, ali lopta iznad gola. Igra se sudijska nadoknada u Derventi.

Poluvrijeme u Derventi, vodi Drina sa 0:1.

U Derventi počinje drugo poluvrijeme, a sa centra kreće Tekstilac. Igru je napustio Duspara kod Dervenćana, a u igri je Susaković.

U nastavku potpunu inicijativu ima Tekstilac.

Sjana prilika za Zarića nakon kornera, ali bez gola. I dalje Tekstilac ima incijativu i pokušava da stigne do poravnanja.

Žuti karton Stupar (Drina).

Tekstilac je natjerao goste  u 16 metara , gol u vazduhu visi.

Sjajna prilika, sut Komlenovića, ali sa gol linije skida golman Drine. Golman Drine je inače golman Crvene Zvezde na pozajmici u Zvorniku.

Izlazi Brković ulazi Marić. Ovom promjenom Zarić ide na krilo, Marić na beka.

Prilika za Drinu iz  kontre, ali bez pogodka.

Izlazi Stjpanović kod Drine ulazi Milošević.

Kraj u Derventi. Drina slavičla sa 0:1.

LAKTAŠI: ŽELJEZNIČAR SPORT TIM – SLOBODA MRKONJIĆ GRAD 1:0

Laktraši. Stadion: Laktaša. Sudija: Slađan Došlo (Istočno Sarajevo).

ŽELJEZNIČAR SPORT TIME: Kurika, Čolić, Pavlović, Šaula, Bosančić, Marković, Malić, Petković, Ostojić, Kuzmanović. Rezerve: Pupovac, Lukić, Nježić, Ružičić, Jokanovbić, Bilal, Vukelja. Trener: Branislav Krunić.

SLOBODA MRKONJIĆ GRAD: Ilić, Jekić, Stakić, Malbašić, Lazendić, Gračanin, Perović, Sladojević, Malinović, Mirković, Stijepić. Rezerve: Mitrić, Topić, Đukarić, Srndović, Anđelić, Antić, Trener: Čedomir Ćulum.

GRADIŠKA: KOZARA – RUDAR PRIJEDOR 1:3 (0:2)

Gradiška. Stadion: Kozare. Sudija: Dražen Vasiljević (Doboj).

KOZARA: Bojanić, R. Babić,  N. Babić, Ismail,Ognjen  Petrović, Glišić, Stamenković, Aljetić, Milojević, Stjepanović, Kovljen. Rezerve: Ognjen  Petrović (golman), Majetić, Tomaš, Zečević, Feher, S. Popović. Trener: Borče Sredojević.

RUDAR PRIJEDOR: N.Petrović, Ćatić, No.Petrović, Jakupović, Vojinović, Pekija, Pecelj, Jaćimović, Popović, Jandrić, Davidović. Rezerve:  Šarac, Vejnović, Lolić, Šakić, Rokvić, Gavranović, Dekić. Trener: Zlatko Jelisavac.

Počeo meč Kozara - Rudar Prijedor.

Peti minut, nakon ubačaja Kovljen Stjepanović pored gola​.

GOOOOOOOOOOOOOOOOOL  0:1 za Rudar, Jaćimović.

Rudar ima loptu više u nogama, Kozara prijeti iz kontra napada. Stamenković ( Kozara) šutira u golmana sa ruba šesnaesterca u 15. minutu​.

Izmjena kod Kozare. Izašao Babić, ušao Popovac.

Stamenković sam pred golmanom ovaj brani, 28. miniut.

0:2 Jakupović.

Nakon 0-2 Kozara ima dvije šanse, ali golman Rudara siguran​.