Hrvaćanin u nadoknadi pogodio za vrijedan bod

Srbac: Sloga – Omarska 2: 2
1: 0 – Kršić ‘18, 2: 0 – Kršić (pen) ‘56, 2: 1 – Romanić Z Dejan ‘81, 2: 2-Hrvaćanin ‘90+3
Sudija:  Vukojević Darko (Doboj). Gledalaca: 70.
Žuti kartoni:  Jarić, Ugren, Zukanović, Grbić, Babić (Sloga) Hrvaćanin, Jokić, Rosić B (Omarska).
Crveni kartoni:  Malbašić (Sloga ) u 71’; Jokić Mladen (Omarska) u 71’
Sloga:  Babić, Jarić, Ugren S, Grgec (Savić), Malbašić, Janković, Ugren M, Kršić, Zukanović, Kos, Grbić (Radaković). Trener: Dragosavljević Dražen.
Omarska:  Jokić, Nišević N, Romanić B, Nišević D, Romanić Dejan, Krecelj, Grahovac, Anđić, Rosić B (Drinić), Romanić Darko (Romanić Z Dejan), Hrvaćanin. Trener: Miilenko Vuleta.

Omarska i Srbac su odigrali uzbudljiv susret u okviru petog prvenstvenog kola. Na kraju je završeno 2: 2, s tim da je ovaj put Sloga vodila 2: 0, a Omarska izjednačila u sudijskoj nadoknadi. Dakle, isti scenario kao na utakmici Omarska – Ljubić, s tim da je sada sreća pogledala Omarsku.

Omarska je krenula agresivno i diktirala tempo utakmice, te na samom početku imala par lijepi šansi od kojih se izdvajaju propuštene prilike Nišević Dejana i Hrvaćanina. Domaćin se oslobodio pritiska nakon desetak minuta i iz prvog ozbiljnijeg napada došao u vođstvo. Korner je odlično izveo Janković, a usamljeni Kršić je glavom pogodio za 1: 0 u četrnaestom minutu. Taj rezultat je ostao sve do odlaska na odmor.
U drugom poluvremenu Omarska ponovo bolje počinje, ali šanse propuštaju Hrvaćanin i Rosić Branko. Sloga je uduplala prednost u 56. minutu. Nakon jednog odličnog šuta Jokić brani i odbija loptu prema korneru, igrač Sloge kreće u dribling, a Nišević Nemanja se gradi ramenom. Stiče se utisak da je sudija Vukojević samo čekao prvu priliku i odmah je pokazao na jedanesterac. Penal je izveo Kršić i svojm drugim golom povisio na 2: 0

Nakon toga Omarsa je krenula na sve ili ništa. U 70. minutu, Malbašić otvorenim đonom brutalno faulira Romanić Darku, koji nije mmogao nastaviti utakmicu, te je umjesto njega u igru ušao Romanić Z Dejan. Sudija je pokazao crveni karton Malbašiću, ali tada burno reaguje i golman Omarske Jokić, te sudija Vuković i njemu pokazuje crveni karton, tako da su poslednjih dvadeset minuta obe ekipe igrale sa po deset igrača.

Mlađani Romanić Z Dejan se još jednom pokazao kao pravi džoker. U 81. minutu Krecelj sjajno prolazi po strani i proigrava Dejana na drugoj stativi, a Romanić palsira loptu u praznu mrežu. Nakon toga su se dodatno pojačali napadi Omarske. Prvo je Grahovac slabo šutirao iz povoljne pozcije, a potom je Hrvaćanin izveo odličnu solo akciju, ali je pucao iznad gola. Do zasluženog izjednačenja Omarska je stigla duboko u

sudijskoj nadoknadi. Romanić i Hrvaćanin su lijepo kombinovali u šesnaestercu, Hrvaćanin je izašao iskosa na golmana, te je precizno i lagano šutirao za 2: 2.

Treba istaći i dva poništena gola. Omarskoj je poništen gol u 69. minutu zbog sumnjivog prekršaja nad golmanom, a domaćinu u 86. minutu zbog ofsajda.
Omarska je zadovoljna jer je u sudijskoj nadoknadi došla do boda, ali ne u potpunosti jer je opšti utisak da je Omarska kvalitetnija ekipa i da je trebala danas doći do sva tri boda. Takođe, mnogo je prigovora na suđenje sudije Vukojevića koji je danas bio očigledno pristrasan u korist domaćina, što je u 78. minutu iznerviralo i inače mirnog trenera Vuletu, pa je i on isključen.
Ipak, sve u svemu igra Omarske se popravlja, malo se i kolo sreće izgleda okreće na stranu Omarske, te se sledeće nedjelje očekuje i prva pobjeda, protiv Ozrena u Omarskoj. U ekipu se vraćaju Zdjelar, Višić i Rosić Đorđe koj danas nisu nastupili Sa druge strane Sloga gostuje kod Borca u Šamcu

Preuzeto sa:  http: //www. fkomarska. com/?p=4833

Alfa Modriča 2 : 2 Vranjak
Ozren 4 : 3 Mladost
Sloga(S) 7 : 1 Željezničar
Ljubić 1 : 1 BSK
Jedinstvo 1 : 0 Dubrave
Sloboda 2 : 1 Sloga(T)
Laktaši 0 : 0 Proleter