Fajić rafalno

Fudbaleri Krupe slavili su pobjedu protiv Mladosti u susretu 7. kola Premijer lige BiH. Krupa je na svom terenu savladala goste rezultatom 3:1.

Iako je Mladost u prethodnim kolima pokazala veliku borbenost i dobro se spremila za današnju utakmicu, čini se da je igranje na vještačkoj podlozi bilo previše krupan zalogaj za ekipu Mladosti.

Realno je reći da ih je zatekla i jako kvalitetna igra domaćeg tima, koji je agresivno otvorio susret i već u 7. minuti zaprijetio preko Milanovića, ali je njegov udarac zaustavio golman Semir Bukvić.

Nikodijević je potom prijetio, ali nije pogodio mrežu gostiju. No, bio je to tek uvod u ono što je čekalo Mladost, koja nije adekvatno igrala u defanzivi. Semir Bukvić je pogriješio u 12. minuti nakon ubačaja Ljubenovića, lopta se odbila do Nusmira Fajića, a on je sproveo iza leđa golmana gostujućeg tima. Bio je to tek dodatni impuls fudbalerima Krupe, koji su dominirali terenom.

Saša Nikodijević je zaprijetio nedugo nakon gola, ali Bukvić je tada bio siguran. Potom je i Mladost napravila dvije šanse, ali nije uspjela ozbiljnije zaprijetiti golu Krupe.

S druge strane, domaći su stigli do još jednog gola, a strijelac je ponovo bio Fajić, ovaj put u 40. minuti. Tako je potvrdio da je veliko pojačanje za Krupu, kojoj su ranije nedostajali golovi, a sa njim ih postiže mnogo češće.

Gosti su krenuli ofanzivnije ka golu Krupe u drugom dijelu, međutim, imali su ogromne probleme da zaprijete disciplinovanoj odbrani domaćina. Tako je u više navrata pokušavao Abid Mujagić, ali bezuspješno.

Pritisak Mladosti je već nakon petnaestak minuta splasnuo, pa je u nastavku susreta Krupa ponovo zaigrala dosta bolje i činilo se da je pitanje vremena kada će stići do novog gola.

Tačno se to i desilo u 72. minuti, kada je sjajni Nusmir Fajić postigao svoj treći gol na susretu, za vodstvo domaćeg tima od 3:0. Gosti su ipak uspjeli postići počasni pogodak, a u 87. minuti je mrežu Krupe pogodio Milivoje Lazić za konačan rezultat od 3:1.

Krupa sada ima 12 bodova, samo bod zaostatka u odnosu na Mladost i u nizu je od tri uzastopne pobjede, a partije koje pruža ekipa Slobodana Starčevića definitivno obećavaju mnogo u nastavku sezone.