Bratstvo jače od Jedinstva

Na Gradskom stadionu u Bratuncu,  u 5. kolu Regionalne lige, grupa Istok,sastale su se dvije ekipe iz samog vrha tabele:prvoplasirano  Bratstvo i trećeplasirano Jedinstvo iz Roćevića. Poslije borbenih 90 minuta, ekipa iz Bratunca je  upisala tri boda i učvrstila se na prvom mjestu sa 12 bodova, dok je Jedinstvo palo na sedmo mjesto na tabeli regionalaca sa Istoka.

Utakmica je počela sa mnogo naboja, na obje strane. Domaća ekipa je imala par šansi, ali  gosti su se organizovano branili, čuvali svoj gol, sa jasnim ciljem da ostanu neporaženi. Početkom drugog poluvremenu Bratunčani su pritisnuli protivnika u njihovih 16 metara. U 52. minutu Sejfić odličnim pasom loptu dodaje  Mujiću, koji obilazi  golmana i postiže prvi pogodak na utakmici.  Samo minut kasnije, Petrović je proigrao Smajlovića,  koji je izašao pred golmana  i rutinski smjestio loptu u mrežu. Bratstvo je prokockalo nekoliko stopostotnih šansi kao što je u 67. kada je  je Karić pogodio stativu, u 73. kada je  Smajlović pogodio prečku, dok je Jedinstvo najbolju priliku imalo  u 60. minutu kada je Ikić zamalo bio neprecizan, i u 83. kada je Vasićev šut sa 15 metara odbranio golman Popadić.  Jedinstvo u  89.minutu, nakon akcije po lijevoj strani,  šutom Tomića  smanjuje na 2:1.

- U utakmicu smo ušli sa jednim zadatkom - da nastavimo niz pobjeda,i to smo i ostvarili. Ekipa je složna, uigrana, i svi imamo samo jedan cilj – da u svakoj utakmici pružimo što bolju partiju i dođemo do što boljeg rezultata. Naš igrač Aljo Smajilović trenutno je sa pet pogodaka prvi na listi strijelaca naše lige, i možemo da se ponosimo svojim rezultatima za ovih preteklih pet kola, - kazao je prvotimac  Bratstva, Predrag Petrović.

FK Bratstvo (Bratunac) – FK Jedinstvo (Roćević) 2:1 (0:0)