Majevica u prijateljskom meču poražena kod Kaknja

Odbojkaši Kaknja su nakon mini priprema na Jadranu u okviru kojih su odigrali dva meča sa prvakom Hrvatske, ekipom Mladosti Ribola Kaštele u kojima su remizirali (dva susreta po četiri seta, oba susreta završena rezultatom 2:2) danas u dvorani KSC Kakanj odigrali i treći susret u okviru priprema za novu sezonu.

Protivnik izabranicima Almira Aganovića bila je ekipa odbojkaškog kluba ''Majevica'' iz Lopara koja se takmiči u prvoj ligi Republike Srpske i ima ambicije da izbori plasman u viši rang takmičenja – Premijer ligu BiH.

Prvi set Kakanjci su dobili rezultatom 25:20. Na samom otvaranju susreta igralo se poen za poen, a onda Kakanjci nošeni sjajnim Tadićem i novajlijom Zenovićem odlaze na osjetljiviju prednost u sedmoj minuti susreta (9:5), a gosti pozivaju timeout. U nastavku su Kakanjci zadržali stećenu prednost i zasluženo riješili prvi set u svoju korist.
Drugi set je također pripao domaćim odbojkašima koji su laške nego se to očekivalo došli do visoke prednosti od 24:15, a potom gosti prave mini seriju od 6:0, no to je sve što su mogli u ovom setu budući da su Kakanjci i ovaj set dobili i to rezultatom 25:21.

U trećem setu trener domaćih Almir Aganović je pružio priliku mladim igračima koji su su čak i imali vodstvo od pet poena razlike (12:7), ali je ekipa Majevice sjajno zaigrala u nastavku i u dramatičnoj završnici ovaj set dobila rezultatom 22:25.

Meč između Kaknja i Majevice je igran na ''samo'' tri seta zbog zauzetosti kakanjske sportske dvorane u kojoj se za novu sezonu pripremaju i odbojkašice Kaknja, kao i košarkaši i rukometaši koji su se nakon nekoliko godina izbivanja vratili u bh rukometnu elitu.

Ovo je bila treća provjera za odbojkaše Kaknja, a već u nedjelju slijede novi susreti za izabranike Almira Aganovića i to na međunarodnom turniru u Zavidovićima na kojem će pored ekipe Kaknja nastupiti ekipe Krivaje (Zavidovići), Napretka (Odžak), Bosne (Kalesija), Murse (Osijek) i Valjeva (Valjevo-Srbija).

OK Kakanj – OK Majevica 2:1 ( 25:20, 25:21, 22:25)

Dvorana: KSC Kakanj. Gledalaca: 100

OK KAKANJ: Begić, Vehab, Zenović, Fazlić, Fejzović, Krivokapa, Mustafić, Tadić, Ružić, Sužanj, Škulj, Šljivo. Trener: Almir Aganović

OK MAJEVICA: Tomić, Bjelović, Kuzmanović, Simikić, Kambić, Stanišić, Jović, Jelašković, Mijatović, Savić, Despotović. Trener: Dalibor Mićić.