Berjan evrogolom donio bod Slaviji; Butorović odbranio penal

Foto/Prijedor danas

Fudbaleri Rudara iz Prijedora i Slavije iz Istočnog Sarajeva podijelili su bodove u meču šestog kola Prve lige Republike Srpske.

Bilo je 1:1, a moglo je i da bude drugačije da je Draško Lolić u 81. minutu iskoristio najstrožniju kaznu za domaći tim, no spriječio ga je sjajni Ivan Butorović odbranivši taj šut.

Nije dobro počelo po "Sokolove". Rudar je bio prvih pola sata bolji tim na terenu, gospodario igrom, ali nisu to mnogo uspjeli da materijalizuju. Istina, pogodili su oni u 3. minutu već za vođstvo od 1:0. Strijelac je bio Ervin Ćatić, no nakon toga nisu uspjeli da još jednom zatresu mrežu tima iz Istočnog Sarajeva.

Butorović brani penal Loliću Foto/Prijedordanas

Nakon toga Slavija se konsolidovala, i vrlo brzo nakon konsolidacije stižu do gola, i to evrogola. Nakon jednog kornera sa desne strane i gužve u kaznenom prostoru lopta se odbila na nekih 25 metara od gola gdje je volejom pokupio Ljubiša Berjan i efektno pogodio za poravnanje.

Nastavak susreta donio je nešto mirniju igru. Slavija je prepustila inicijativu domaćinu, istovremeno se odlično branivši i ne dopuštajući protivniku da ih ugrozi, dok su oni šansu tražili iz kontra napada. Umalo da im se takva igra obije o glavu u 81. minutu. Lopta je u kaznenom prostoru u ruku pogodila Tanaku, te su Prijedorčani dobili penal, ali je već rečeno, Ivan Butorović odlično reagovao i spriječio Draška Lolića da pogodi.

Rudar-Prijedor: Slavija 1:1 (1:1)