Kozara da trenira

MRKONJIĆ GRAD-Fudbaleri mrkonjićke Slobode, u šestom kolu Prve lige na Lukama“ savladali su Kozaru 3:0.Pobjeda Mrkonjićana je zaslužena, a da su napadači bili malo precizniji pobjeda je mogla biti uvjerljivija.Fudbaleri Kozare za 90 minuta nisu stvorili ni jednu stopostatnu priliku, a prema golu domaćina uputili su samo tri bezopasna šuta.

Sloboda je povela u 18 minutu.Ognjen Topić je ubacio loptu s lijeve strane a Želimir Đukerić vješto sproveo u mrežu golamana Miloša Bojanića.

Domaćini su mogli do vodstva u 25 minutu, ali je šut Igora Mirkovića sa 11 metra zasutavio golman Bojanić.Penalu je prthodilo igranje rukom kapitena Kozare Ognjena Petrovića.

Domaći fudbaleri sa dobrom i napadačkom igrom nastavili su i u drugog poluvremena.Plod takve igre je pogodak Miloša Perovića u 48 minutu.Fudbaleri Kozare napravili su prekršaj na Peroviću, koji je sjajnim šutem iz slobodnog udrca pogodio desni ugao gola Kozare.

Deset minuta kasnije, u 58 minutu tačku na pobjedu Slobode od 3:0 stavio je Ognjen Topić.On je dobio jednun dubinsku loptu i sa petnestak metara, iskosa sa lijeve strane preciznim udarcem savlado Bojanića.

Trener Slobode Čedmori Ćulum, zadovoljan je igrom i pobjedom svoje ekipe koja se nakon dva vezana poraza ponovo vratila na pobjednički kolosjek.

-Zaslužena naša pobjeda.Sve zasluge idu na adresu fudbalera koji su izgarali na terenu, jer smo u ovom meču igrali bez pet prvotimaca.Kapa do poda mojim igračima na karekteru, htjenju i kako su odigrali ovu utakmicu i ostvaraili veoma važnu pobjedu- rekao je Ćulum.

Trener gostiju Borče Sredojević, čestitao je domaćinima na zasluženoj pobjedi.

-Jednostavo Sloboda je pokazala jednu snagu, brobenost, htijenje i veliku želju za pobjedom.Plod takve igre su njihovi golovi.Mi u ovome trenutku nismo mogli više sa ovako mladom i neiskusnom ekipom, koja nije prošla ni kompelatn ciklus priprema.Nama ostaje da u narednim mečevima tražimo priliku za pobjedu- rekao je Sredojević.

U narednom kolu Sloboda gostuje Slaviji u Istočnom Sarajevu, dok će Kozara u Gradišci ugostiti zvorničku Drinu.

Sloboda - Kozra / Foto: Slobodan Dakić

Zvijezda 09 4 : 0 Sloga
Rudar Prijedor 1 : 1 Slavija
Sloboda 3 : 0 Kozara
Drina 1 : 1 Željezničar Sport Team
Sutjeska 1 : 1 Tekstilac Kort
Podrinje 2 : 1 Napredak