I to se viđa: Čekali domaćina 40 minuta da dođu na utakmicu

FK Priboj

Fudbalski sistem Republike Srpske uči nas da nikada nismo sve vidjeli, i da se iz kola u kolo može dogoditi nešto neočekivano.

Tako smo juče u Janji bili svjedoci jedne nove potpuno komične situacije u našem fudbalu.

Utakmica Područne lige Republike Srpske grupa "Semberija" između OFK Janja 2009 i FK Priboj kasnila je 40 minuta jer se domaći nisu pojavili na vrijeme.

Naime, službeni predstavnici obje ekipe bili su u predviđenom vremenu na brifingu, predali spiskove sa igračima, ali je domaćih došlo svega 9. Obzirom da od ove sezone utakmice ne mogu krenuti bez 11 igrača u protokolu delegat Bogdan Todorović je, uz protivljenje gostiju, ipak dozvolio da se sačeka dolazak još dvojice fudbalera kako bi utakmica počela. To je potrajalo, vjerovali ili ne 40 minuta, i to mimo svih pravila fudbalske igre.

U izvještaju delegata stoji:

- Obja prestavnika su dosla na vrijeme i dostavili spiskove igraca ali utakmica nije pocela u predvidjenom vremenu za odigravanje utakmice jer domaca ekipa od 16 prijavljeni igraca na teren za igru stiglo samo 9 postivajuci propozicije da ekipa nemoze pocet utakmicu bez 11 igraca cjeneci da ima dovoljno vremena za odigravanje iste.. Uakmica je pocela sa 40 minuta zakasnjenja iako je gostujuca ekipa dosla 60 minuta pre poceka opravdano su protestovali zbog kasnjenja ali je utakmica ipak odigrana u regularnom predvodjenom vremenu i privedena kraju.

Zanemarimo li nepismenost ovog izvještaja, postavićemo samo jedno pitanje. Kako je moguće da delegat Bogdan Todorović napiše da je utakmica odigrana sa 40 minuta zakašnjenja istovremeno dodajući da su gosti opravdano protestovali. Kako opravdano protestovali, ako delegat nije prihvatio te njihove proteste.

Sve u svemu još jedan poraz fudbala u nižim ligama Republike Srpske.

Iz Priboja danas komentarišu ovakve scene. Razočarani su jer je uprkos njihovom protivljenju delegat Todorović dozvolio toliko čekanje utakmice, i to domaćina koji je sam tražio odigravanje utakmice u to vrijeme.

Utakmica je inače završena pobjedom zakašnjelog domaćina 2:0, a i na samu utakmicu gosti imaju primjedbe.

Miloš Obilić 2 : 1 Sloboda
Balatun 2 : 1 OFK Janja 2009
Brodac : Proleter
Brodac : Jedinstvo
Stević Jovan 4 : 2 Priboj
Obarska 2 : 1 Semberija
Drina 1 : 3 Novo doba