Vučijak pao pred Hajdukom

U derbi utakmici petog kola Područne lige Doboj Hajduk iz Kožuha je na svom terenu bio bolji od Vučijaka iz Majevca i zasluženio slavio sa 3:1. Tako su upravo od Majevčana preuzeli lidersku poziciju.

Igrao se 15.minut kada je sa nekih 16 metara dobro šutirao Desimir Ilić ali na mjestu je Draško Ninković. Blagu terensku inicijativu domaći su krunisali u 30.minutu kada je Slaven Gostić doveo svoj tim u vođstvo od 1:0. Tekao je 45.minut kada je na samoj ivici kaznenog prostora dosuđen slobodan udarac za Vučijak, loptu je namjestio Nenad Đukić šutirao je i pogodio lijevi gornji ugao golmana domaćih za 1:1.

U nastavku izabranici trenera Zorana Delića su atakovali ka golu Vučijaka. Imali su nekoliko odličnih prilika, ali sve je zaustavio izvrsni čuvar mreže gostiju Draško Ninković. U 55.minutu dosuđen je kazneni udarac za domaće nakon igranja rukom u šesnaesetercu jednog gostujućeg igrača. Siguran sa  bijele tačke bio je Zoran Živanović za 2:1. U toku je bio 63.minut kada je loptu primio Slaven Gostić i prelijepim golom povisio vođstvo Hajduka  na 3:1. Do kraja Hajduci su samo sačuvali stečenoo vođstvo i upisali tri boda za prvo mjesto na prvenstvenoj tabeli.

U narednom kolu hajduk gostuje u Liješću, dok Vučijak na svom terenu dočekuje ekipu Pelagićeva,javlja RTV Doboj.

HAJDUK – VUČIJAK 3:1 (1:1)

Strijelci: 1:0 Slaven Gostić u 30, 1:1 Đukić u 45, 2:1 Živanović u 55.(iz jedanaesterca), 3:1 Slaven Gostić u 63.minutu. Stadion: ”Poljice”. Gledalaca: 80. Sudija: Darko Vukojević (Doboj) . Pomoćnici: Dragan Ninković i Danko Šljivić (Doboj). Delegat: Stanko Đokić (Doboj). Žuti kartoni: Šućur (Hajduk), Mitrović, Đukić, Mladen Živković (Vučijak).

HAJDUK: Božić , Ilić , Lazić , Šućur , Živanović , Vasić  (od 46.minuta Mihajlović ), Stevanović  (od 80. Simeunović ), Vasiljević , Došlić , Slaven Gostić  (od 86. Vukašinović ), Slobodan Gostić .

VUČIJAK: Ninković , Miloš Živković , Užar , D.Starčević , Gajić  (od 56.minuta Nikić ), Mitrović , Ristić (od 6. Sekulić ), Mladen Živković , Đukić , Radić  (od 50. Bogdanović ), Tripić.

Igrač utakmice: Slaven Gostić (Hajduk)

Hajduk - Vučijak / Foto:RTVDoboj

Mladost 2 : 3 Kladari Gornji
Ukrina 0 : 0 Liješće
Hajduk 3 : 1 Vučijak
Pelagićevo 2 : 1 Borac(0)
Skugrić 1964 4 : 2 Rudar
Bratstvo 4 : 0 Crkvina