PFL Gradiška:13 Skojevki nakon preokreta slavili u Cerovljanima

Šesto kolo Područne lige Gradiška otvorili su Mladi Krajišnik i Sloboda. Ekipa Sloboda je u Kukuljama pokazala da je u vrlo dobroj formi, te je poslije 6 međusobnih susreta bez pobjede ostvarila iznenađujuću pobjedu u gostima. Strijelci za goste su bili Rade Džombić i Boriša Pavlović.

Potkozarje je pokazalo da je neugodan domaćin i slavilo protiv Bisera sa 3:2. Poveli su Biseri preko Borisa Kačavende u 10 minuti, ali su domaći u rasponu od 42 do 51 minute u potpunosti okrenuli rezultat u svoju korist preko Bojana Vukovića, Luke Kovača i Igora Grbića. Gosti su u 74 minuti ublažili poraz preko kapitena Borisa Kurelja.

Ratar je u VI kolu došao do prvog boda protiv Borca iz Šibovske. Poveo je Borac u 83 minuti preko Mihajla Milinčića, a prvi bod domaćinima u ovom prvenstvu donio je Riste Bijelić pogotkom iz penala u 90 minuti utakmice.

Kalemi su u Maglajanima opravdali ulogu favorita i sa 0:2 porazili domaći Borac. Strijelci za Kaleme su bili Milan Stanivuković i Danijel Đurić iz penala.

Izneneađenje kola priredio je Tamaris, koji je u Mrčevcima sa 1:0 savladao favorizovanu Mladost iz Bajinaca. Jedini pogodak na utakmici djelo je Gorana Kelečevića, već na samom otvaranju susreta u 4 minuti.

Ljepoticu kola i dosadašnjeg dijela prvenstva odigrali su u Cerovljanima Torpedo i 13 Skojevki. Domaći su do poluvremena vodili sa 2:0 (Aleksandar Railić 37 minut penal i Goran Sladojević 44), ali su uporni gosti u drugom poluvremenu u potpunosti preokrenuli rezultat u svoju korist na 2:3. Previjenac u službenim utakmicama za rezultatski priključak postigao je bivši prvotimac Kozare iz Gradiške Neven Bunić, a prekokret su donijeli rezervisti Dragiša Pejanić i Mihajlo Mijatović.

Miroljubivih 1:1 u Gornjim Podgracima odigrale su dvije do sada neporažene ekipe Sloga DIPO i Kozara iz Turjaka i time nastavile niz neporaženosti i nakon 6 kola. Sloga je povela preko kapitena Miroslava Todorovića, a izjednačio je Boris Anić za Kozaru.