Zgužvane Limenke

Košarkaši Igokee upisali su prvu pobjedu na ABA Super Kupu. Aleksandrovčani su danas bili bolji od ekipe Fmp-a, rezultatom 80-71.

Već od starta, Igokea je nametnula svoj ritam. Veoma raspoložen bio je Vuk Radivojević, i na krilima njegove sjajne igre, Igokea dolazi brzo do dvocifrene prednosti. Nakon prvih deset minuta, Igokea je vodila rezultatom 28-13. U drugom periodu igralo se tvrdo i sa dosta grešaka na obje strane. U takvoj igri Fmp nije uspio previše namučiti Igokeu, pa su Aleksandrovčani na odmor otišli sa 14 poena prednosti.

Igokea je dobro otvorila drugo poluvrijeme. Mini serijom 4-0, otišli su na 18 poena prednosti. Ali onda je ekipa Dragana Bajića potpuno stala. Fmp je to iskoristio i serijom 16-3 prilazi na samo -5. Ipak, Igokea se malo konsolidovala i dobrom igrom u završnici treceg prioda odlaze na deset poena prednosti. U poslednjih deset minuta, Fmp je pokušao da se vrati u potpunosti u meč. Imali su svoje šanse i nisu ih iskoristili a onda je Radivojević sa dvije trojke odlučio pobjednika. Nakon toga, Igokea je mirno privela meč kraju i slavila sa 80-71.

Igokeu je danas dosta dobro služio šut. Trojku su šutirali 37%, odnosno 9/24, dok je Fmp imao svega 24% šuta za tri, odnosno 7/29. Fmp je nešto bolje šutirao za dva ali nedovoljno da bi značajnije zaprijetili Igokei. Imao je Fmp i šest skokova više ali su jako loše šutirali slobodna bacanja pa njihov bolji skok nije došao do izražaja. Naime, Fmp je šutirao bacanja 14/25 a Igokea 19/25. Bolje izvođenje slobodnih bacanja i šut za tri poena, donijeli su pobjedu Igokei.

Igokeu je do pobjede predvodio Radivojević sa 21 poenom a Jevtović je dodao 11 poena i pet skokova. Najbolji u redovima Fmp-a bio je Filip Čović, koji je imao 18 poena, osam skokova i deset asistencija.

Igokea čeka pobjednika duela Partizan - Cibona, protiv koga će u subotu igrati za peto mjesto na ABA Super Kupu, dok će protiv poražene ekipe iz pomenutog susreta Fmp u petak igrati za sedmo mjesto.

Igokea - FMP / Foto: ABA liga