Igokea porazila Partizan

Košarkaši Igokee osvojili su peto mjesto na premijernom izdanju ABA Super Kupa. Aleksandrovčani su, u borbi za peto mjesto, savladali Partizan, rezultatom 74-64.

Partizan je bolje otvorio meč i na startu su imali prednost 8-0. Ipak, do kraja prvog perioda Igokea se konsolidovala. Igrali su bolje u odbrani i u napadu su dolazili do lakih poena. Takvom igrom Igokea je preokrenula rezultat i nakon deset minuta vodila je 18-15. Drugi period bio je pun oscilacija. Početak 2/4 pripao je Partizanu, sredinom perioda Igokea je zaigrala bolje a Partizan je na kraju bolje finiširao ovaj period. Na poluvremenu je bilo 34-30 za Partizan.

U trećem periodu vidjeli smo dosta izjednačenu igru. Igralo se koš za koš i nakon 30 minuta igre, Partizan je vodio 49-46. U poslednjih deset minuta na terenu je postojala samo Igokea. Sa par taktičkih poteza trener Bajić je napravio razliku i Igokea je došla do preokreta. Pogađali su Glogovac i Vošington a Partizan na sve to nije imao adekvatan odgovor. Igokea je na kraju mirno privela meč kraju i slavila je rezultatom 74-64.

Igokea je imala prednost u većini statističkim parametrima. Bolje su šutirali i za dva i za tri a bolje su Aleksandrovčani izvodili i slobodna bacanja. Što se tiče skoka, Igokea je imala devet skokova više i tu je bio odličan doprinos bekova Igokee, koji su bili dosta aktivni na ofanzivnom skoku. Partizan je imao asistenciju više i tri izgubljene lopte manje ali to je bilo nedovoljno da se savlada ekipa Dragana Bajića.

Igokeu je do pobjede predvodio Stefan Glogovac sa 20 poena, dok je Vošington dodao 17. Kod Partizana najbolji je bio Marinković sa 12 poena, dok je Pecarski dodao 11 poena.

Igokea Partizan Foto: ABA liga