Napredak i dalje igra bez bodova

Zvijezda 09 je u Donjem Šepku opravdala ulogu favorita. Ekipa iz Etno sela Stanišići je, u 7. kolu Prve lige Republike Srpske,  savladala Napredak rezultatom  2:3.

Napredak je bolje otvorio susret i preko Matića  poveo već u 14. minutu. Umjesto da ih vođstvo motiviše, u igri domaće ekipe dolazi do pada, i Zvijezda 09 preuzima terensku inicijativu, ali uprkos tome pogodaka nije bilo sve do pred  sami kraj prvog poluvremena. Tri minuta prije  odlaska na odmor, izjednačujući pogodak za gostujuću ekipu postiže Stanić sa bijele tačke.  Do vođstva od 1:2  Zvijezda 09  dolazi već na početku drugog  poluvremena kada je brzim prodorom  kroz odbranu domaće ekipe, Mahmutović predriblao golmana  Arnautovića i postigao pogodak. Mahmutović se drugi put na ovoj utakmici upisao u listu strijelaca u 65. minutu, kada je sa deset metara savladao domaćeg  golmana.  U 80. minutu, nakon centaršuta Trifkovića, Mijailović je smanjio rezultat na 2:3. Devet minuta prije kraja  Zvijezda 09 ostaje sa igračem manje, kada je Vučić, zbog drugog žutog kartona , morao napustiti teren. Domaća ekipa  je u 88. minutu propustila odličnu priliku da upiše bod, kada je sjajan  šut rezerviste Stojanovića golman gostujuće ekipe zaustavio nevjerovatnom odbranom.

- Derbi je u potpunosti opravdao očekivanja.Utakmica je od samog početka bila izuzetno napeta. U jednom trenutku došlo je do pada u našoj igri, i tek pred kraj utakmice smo se vratili u igru. Šteta što na ovakve načine gubimo bodove. Nadamo se da ćemo ubuduće imati više  sportske sreće. Okrećemo se predstojećem susretu sa Tekstilcem i daćemo sve od sebe da se vratimo na pravi put i počnemo da bilježimo bodove, - kazao je Saša Trifković, prvotimac Napretka.

FK Napredak (Donji Šepak) – FK Zvijezda 09 (Etno selo Stanišići)  2:3 (1:1)

Stadion u Donjem Šepku

Gledalaca: 100

Strijelci: 1:0 Matić u 14, 1:1 Stanić u 42 (jedanaesterac), 1:2  Mahmutović u 47, 1:3 Mahmutović u 65, 2:3 Mijailović u 80.

Žuti kartoni: Jovanović, Marić (Napredak), Mahmutović, Vučić, Tripković, Mazić (Zvijezda 09)

Crveni karton: Vučić (Zvijezda 09)

Napredak: Arnautović, Biberdžić (od 70. M. Stojanović), Trifković, Mijailović, Sladoje, Zarić, Jevtić, Mitrović, Jovanović, Marić, Matić

Trener: Miodrag Jevtić

Zvijezda 09: Lakić, Babić, Mahmutović, Krajišnik (od 75. Hadžić), Stanić (od 64. Guzijan), Huseinbašić, Vučić, Filipović (od  79. Bogičević), Tripković, Mazić, Bajić

Trener: Mile Lazarević