Slavija upisala istorijsku pobjedu u Premijer ligi

Rukometaši Slavije savladali su večeras u meču 1. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine 31:30 (14:17).

Sokolovi su minimalnom pobjedom stigli do istorijskog trijumfa u Premijer ligi, a do njega su došli odličnom odbranom u drugom poluvremenu predvođeni golmanom Milošem Močevićem.

Ekipa Borisa Tešanovića je nošena punom dvoranom u Istočnom Sarajevu ušla u meč čvrsto, i sa na golom odličnim Nenadom Janjićem, te se igralo gol za gol sve do vođstva Slavije od 9:8. Nakon toga, gosti iz Doboja na svoje dugogodišnje iskustvo uspjevaju da naprave seriju i vrlo brzo naprave 15:10, što je bio znak i treneru domaćih da na teren uvede drugog golmana, Močevića, koji je u nastavku meča sjajno branio i nosio ekipu do prve pobjede u istoriji Premijer lige.

Do odlaska na odmor domaća ekipa uspjeva da malo smanji prednost, pa se na pauzu između dva poluvremena otišlo pri prednosti ekipe iz Doboja, 17:14.

Pet minuta u drugom poluvremenu bilo je potrebno “Sokolovima” da se potpuno vrate u meč, te stižu u potpuni egal, 17:17, nošeni sjajnim krilom Borisom Vuletićem koji postiže tri od četiri prva  gola u nastavku i Slavija stiže do vođstva 18:17. Tek nakon šest minuta u nastavku Sloga stiže do prvog gola, a onda kreće serija gostiju iz Doboja koji sa četiri vezana gola u pet minuta ponovo dolaze do prednosti tri razlike, 22:19.

Uspjeli su i iz toga domaći rukometaši da se izvuku, i sa četiri brza gola u naredne tri minute vraćaju prednost u svoju korist 23:22. Nakon toga igralo se uglavnom gol za gol sve dok u 54. minutu Slavija nije krenula u novu seriju. U naredna tri minuta Slavija postiže tri gola preko Vukadina, Benića, Vuletića  I praktično lomi utakmicu u svoju korist, 29:26.

Došla je Slavija tada praktično na korak od trijumfa, i uspjeli su da privedu meč kraju. Imala je Sloga priliku da možda izvuče neriješen rezultat, međutim prokockali su jedan napad, zatim je Milojević pogodio za 31:30, ali je to bilo sve od Sloge u ovom susretu.

Najefikasniji u domaćem timu bio je Ivan Benić sa 9, dok je kod gostiju Pavlov postigao isto toliko.

RK SLAVIJA – RK SLOGA 31:30 (14:17)