Glasinac 2011 i Guber podijelili bodove

Susret 7. kola drugoligaškog Istoka, između sokolačkog Glasinca 2011 i Gubera iz Srebrenice, završen je podjelom bodova i rezultatom 1:1.

Guber je utakmicu otvorio  mnogo bolje od domaćina i već  u  8.  minutu, poveo sa 1:0. Poslije  jedne odlične  kontre lopta je presječena na sredini terena, dolazi do Avdića koji sjajnim šutom sa 20 metara pogađa desni ugao mreže golmana Pajevića. Iako su rano došli do vođstva, gosti se  nisu opuštali, ali ni domaća ekipa nije  dozvoljavala prilaz svom  golu. Sve do kraja prvog poluvremena nije viđena nijedna izgledna prilika, ali je bilo nekoliko polušansi na obje strane, pa  se na odmor otišlo sa rezultatom  0:1. U drugom poluvremenu domaćin je krenuo dosta agresivnije i ofanzivnije,  pokušavajući doći do izjednačenja.  Većina  njihovih akcija završavala se na 20 metara  od gola Srebreničana, koji su prijetili iz kontri, pa je  tako Smajlović dva puta sam izlazio pred domaćeg golmana, ali je oba  puta Pajević  odlično odbranio. Glasinac 2011 dolazi do izjednačenja  nakon gužve u šesnaetercu gostiju,  kada je Borić loptu kratko odbio na 20 metara,  a igrač domaćih, Aleksandar Pejanović, natrčava na nju i postiže veoma lijep pogodak.  I pored par šansi na obje strane, do kraja utakmice rezultat se nije promjenio i susret na sokolačkoj Bari završen je  podjelom bodova.

- Iako smo otputovali oslabljeni na meč u Sokolac, bez pet prvotimaca, odigrali smo još jednu dobru utakmicu. Iako smo imali više šansi, opet nismo uspjeli ubilježiti pobjedu u gostima.  Moram istaći odlično suđenje sudijske trojke, na čelu sa glavnim sudijom Ikonićem i vrlo nekorektno, pa čak mogu reći i divljačko, ponašanje domaćeg trenera, koji je po završetku utakmice nasrnuo na moj tim i na mene, i  time, zamalo, izazvao incindent većih razmjera. U tome su ga spriječili domaći igrači koji su, za razliku od svog trenera,  ispali korektni i dobri domaćini, - kazao je trener Gubera, Drago Radović.

OFK Glasinac 2011 (Sokolac)  - FK Guber (Srebrenica) 1:1 (0:1)