Borac bolji od Mladosti

Juniori Borca prekinuli su niz poraza u Premijer ligi koji je trajao četiri kola savladavši u Doboju kod Kaknja, u utakmici sedmog kola, domaću Mladost rezultatom 1:2. Izabranici Zorana Dragišića i dalje zauzimaju 11. mjesto na tabeli, ali sada sa dva boda manje od sedmoplasiranog Čelika, koji danas gostuje u Mostaru ekipii Zrinjskog.

U 23. minutu do vođstva je stigao Borac prvim ovosezonskim golom Doriana Kuruzovića, ali su domaći do odlaska na odmor izjednačili sa bijele tačke, golom Zlatana Imamovića.

U 74. minutu crveno-plavi su ostali sa deset igrača na terenu nakon što je dva žuta kartona zbog prigovora dobio kapiten Nemanja Burgić, a brojno stanje na terenu postalo je ponovo izjednačeno tri minuta kasnije, kada je Izmir Begić napravio prekršaj u kaznenom prostoru kao posljednji igrač odbrane, zbog čega ga je sudija Adis Mulahasanović poslao u svlačionicu i dosudio jedanaesterac za naš tim, koji je u gol pretvorio Boris Jagodić.

U osmom kolu juniori Borca će ponovo gostovati i to ekipi bijeljinskog Radnika.

MLADOST – BORAC 1:2

strijelci: 0:1 Kuruzović (23.), 1:1 Imamović (penal, 42.), 1:2 Jagodić (penal, 77.), stadion: MGM Farm Arena, gledalaca: 30, sudija: Adis Mulahasanović (Sarajevo), žuti kartoni: Mijoč, Smolo (Mladost), Ožegović, Burgić (Borac), crveni karton: Izmir Begić (Mladost, 77. minut), Nemanja Burgić (Borac, 74. minut).

MLADOST: Dedić, Begić, Mehić, Mušija (od 83. minuta Smolo), Kozica (od 77. minuta Hadžić), Čerimić (od 83. minuta Musić), Mijoč, Kršić, Imamović (od 83. minuta Čelebić), Porča (od 59. minuta Čolak), Džaferović. Trener: Admir Goga.

BORAC: Bajić, Dubravac, Vuković, Jagodić, Grahovac (od 38. minuta Martić), Burgić, Eskić, Vukobratović (od 46. minuta Ožegović), Nenad (od 75. minuta Žarić), Kuruzović (od 57. minuta Stojičić), Javorac. Trener: Zoran Dragišić.

(borac-sport, foto: borac-sport)

Dorinas Kuruzović, Borac / Foto: borac-sport

Krupa 1 : 0 Radnik
Zrinjski 3 : 0 Čelik
Željezničar 6 : 0 GOŠK
Sloboda 0 : 5 Široki Brijeg
Sarajevo 3 : 2 Zvijezda 09
Velež 3 : 0 Vitez