Rijetko viđen preokret Nevesinjaca

Fudbaleri Veleža ostvarili su danas prvu prvenstvenu pobjedu poslije rijetko viđenog preokreta. Kada su gosti iz Bogutovog Sela poslije dvadesetak minuta poveli sa 3:0 malo je ko na Gradskom stadionu povjerovao da se Nevesinjci mogu vratiti iz ponora.

Gosti koji su se u šest kola  samo jednom upisali u strijelce danas su lako stizali do Zurovca. Ali, ni tri gola bonusa im nisu bila dovoljna da naprave dobar rezultat. Nevesinjski fudbaleri su iz ljutnje i očaja svim snagama krenuli u napad i rizik se isplatio. Velež je do poluvremena uspio da izjednači  golovima Bratića i Petkovića, pokazujući ubojitost iz prekida. Pomenuti dvojac je briljirao i u nastavku sa nova tri gola.

Razgalila se i publika poslije početnog šoka, a domaći su pored šest golova prikazali i veliku požrtvovanost. U sportske bilježnice je upisan konačan rezultat 6:3, poslije 0:3 uz dva het trika što nismo uspjeli da pronađemo u 85-godišnjoj istoriji nevesinjskog kluba.

Velež je poslije sedam kola fenjer na drugoligaškom istoku prepustio današnjem rivalu Mladosti.