Ode Borac niz Vrbas

Fudbaleri Borca pali su u Krupi na Vrbasu “bez ispaljenog metka”. Izabranici Zorana Milinkovića poraženi su u prvom lokalnom derbiju ikada kada je u pitanju borba za bodove rezultatom 2:0, te posljednje kolo pred odlazak na drugu reprezentativnu pauzu dočekuju van planiranog mjesta na kraju sezone tj. Lige 6, odnosno na sedmom mjestu sa 13 bodova.

Od poraza u Krupi više brine nova slaba partija fudbalera u crveno-plavim dresovima. Naime, Borac je za 90 minuta igre uputio samo jedan šut u okvir gola i to u 87. minutu, kada su domaći igrači na svom kontu već imali dva gola i polako privodili meč kraju. Djelovao je naš tim tokom utakmice sporo, u pojedinim momentima neuigrano, ali isto tako i statično, pa je pred strukom dosta posla kako bi se crveno-plavi trgli iz letargije u kojoj se nalaze već, slobodno se može reći, nekoliko kola.

Borac je poklekao za samo dva minuta. Igrao se 73. minut kada se fudbaler Krupe Miljan Ljubenović namjestio na šut na 20 metara od gola, poslavši loptu pod prečku gola na kojem je stajao Asmir Avdukić.

Samo što su krenuli sa centra, Borčevi igrači doživjeli su novi šok – Krupa je osvojila loptu na sredini terena, uslijedio je dubinski pas prema Elviru Koljića sa lijeve strane, a bivši napadač Borca preciznim udarcem pogađa suprotni ugao Borčevog gola.

Kao što smo rekli, jedini šut u okvir gola Borac je uputio tri minuta prije kraja utakmice, kada se, nakon gužve u šesnaestercu poslije izvedenog slobodnog udarca, lopta našla kod Mahira Karića koji pogađa prečku gola Nevresa Fejzića.

Narednu premijerligašku utakmicu Borac će odigrati u nedjelju, 1. oktobra, od 18 časova protiv tuzlanske Slobode,piše Borac Sport.

KRUPA – BORAC 2:0 (0:0)

strijelci: 1:0 Ljubenović (73.), 2:0 Koljić (75.), stadion: u Krupi na Vrbasu, gledalaca: 2500, sudija: Edin Jakupović (Bihać), žuti kartoni: Ljubenović, Koljić, Jašarević (Krupa).

KRUPA: Fejzić, Jašarević, Ljubenović, Dujaković (od 81. minuta Makitan), Milutinović, Vukotić, Nikodijević, Savić, Aleksić, Milanović, Fajić (od 60. minuta Koljić). Trener: Slobodan Starčević.

BORAC: Avdukić, Galešić (od 88. minuta Zekanović), Ojdanić, Puzigaća, Radulović, Raspudić, Karić, Danilović (od 66. minuta Delić), Janičić, Veselinović, Guberac (od 77. minuta Kunić). Trener: Zoran Milinković.

Krupa - Borac / FOTO: Borac Sport

Vitez 0 : 0 Radnik
Široki Brijeg 1 : 1 Krupa
Sarajevo 0 : 0 Sloboda
Borac 1 : 1 Zrinjski
Željezničar 3 : 1 Čelik
Mladost 1 : 1 GOŠK