PFL Gradiška:Kalemi i Kozara sigurni,remi u Grbavcima

Područna liga Gradiška je jedna od najefikasnijih liga. Ukupno u sedam odigranih kola prosjek je 4,3 gola po utakmici, a u sedmom kolu 5,57 golova po utakmici.

Kolo su otvorili derbi utakmicom u subotu Mladost i Torpedo. Na Maloj gredi domaći su poveli već u 19 minuti golom kapitena Siniše Mitrakovića, a gosti koji su nastupili u oslabljenom sastavu (bez 5 standardnih prvotimaca) nisu uspjeli da iskoriste svoje prilike i nisu se uspjeli izvući iz krize. Mladost je pobjedom uhvatila priključak za vodećima, ali je u narednom periodu čeka ogled sa tri vodeće ekipe, pa će u njima trebati da potvrdi da dosadašnji rezultat nije slučajnost. Ekipa trenera Milenka Baraća nakon drugog poraza u nizu u narednom kolu dočekuje lidera prvenstva Kaleme, a onda je očekuje nešto lakši raspored do kraja polusezone.

U Turjaku je viđen teniski rezultat. Set je pripao domaćinu, koji je na poluvremenu imao zaostatak od jednog gola iako je poveo već u 4 minuti preko Nemanje Stojnića. Gosti su do 9 minuta okrenuli rezultat u svoju korist, najprije je Rade Štrbac iz penala izjednačio u 7 minuti, a u devetoj je Ljubiša Jejinić donio prednost gostima. U 16 minuti Nemanja Stojnić svojim drugim pogotkom donosi rezultatsku ravnotežu, ali ni to nije bilo dovoljno domaćinima da do poluvremena zadrže rezultatski egal. U zadnjoj minuti prvog poluvremena Ljubiša Jejinić svojim drugim golom donosi prednost gostima. U drugom poluvremenu, kao da je izašla neka druga domaća ekipa, pa su na krilima Borislava Babića (het trikom od 72 do 87 minute) domaći okrenuli rezultat u svoju korist. Konačnih 6:3 za Kozaru postavio je Aleksandar Majstorac u poslednjoj minuti susreta.

U jednom od derbi susreta ovoga kola na Gajevima domaćini nisu uspjeli nanijeti prvi prvenstveni poraz gostima iz Gornjih Podgradaca. Ekipa 13 Skojevki odlično je otvorila susret i u 35 minuti imala prednost od 2:0 golovima Dragiše Pejanića i Gorana Majdanca. Igrači trenera Bojana Vujića nisu zadržali koncentraciju do poluvremena, pa su gosti uhvatili rezultatski priključak u 39 minuti preko Filipa Plavanjca, a u poslednjoj minuti prvog poluvremena stekli igračku prednost, jer je zbog drugog žutog kartona isključen Dejan Bajić. Dječiji vrtić trenera Srećka Gajića (6 igrača u prvoj postavi je mlađe od 21 godine) u drugom poluvremenu je preuzeo inicijativu i u 76 minuti izjednačio preko kapitena Miroslava Todorovića. Domaći su na kraju utakmice mogli i izgubiti, jer su na samom kraju utakmice gosti propustili dvije izgledne prilike, najprije je Filip Plavanjac promašio prazan gol sa 6-7 metara nakon prizemnog centaršuta, a u poslednjoj minuti Milan Malbašić i Filip Plavanjac nisu iskoristili situaciju 2 na jedan sa Leonidom Ćorićem. Sve u svemu neriješen rezultat je najrealniji i sa njim mogu biti zadovoljne obe ekipe.

U Trebovljanima goleada, u kojoj su domaći Kalemi uvjerljivo savladali goste iz Mrčevaca. Domaći su na otvaranju susreta poveli pogocima Danijela Đurića (4 minut) i Nikole Makitana (10 minut). Na 3:0 povisio je Miodrag Gigović u 24 minuti, a rezultatski priključak gosti su uhvatili u smiraj prvog poluvremena preko Milana Tešanovića. U nastavku su domaći do 58 minute riješili pitanje pobjednika i poveli sa 7:1 dvostruki strijelac je bio Dušan Novaković, a po jednom u strijelce su se upisali iskusni Zoran Blagojević i kapiten Dušan Švraka. Do kraja utakmice domaći su se opustili i dozvolili gostima da sa igračem manje smanje rezultat na 7:4 preko Gorana (2 pogotka) i Dejana Kelečeviča (1 pogodak).

U derbiju začelja u Šibovskoj igrali su dva Borca. Borcu iz Šibovske su između 6 i 7 kola odlukom disciplinskog sudije oduzeta 3 boda. Gosti iz Maglajana su dva puta stizali vodstvo domaćina, a oba puta strijelac je bio Danijel Vrebac (36 i 44 minut). Domaće je u vodstvo prvi put doveo Slađan Đurić u 7 minuti, drugi puta je strijelac vodećeg pogotka bio Milan Jovanić, a konačan rezultat 3:2 postavio je Jasminko Kovač u 53 minuti.

Biseri su pobjedom od 4:0 u Čatrnji prikovali Ratar za dno tabele. Rataru je kao i Borcu iz Šibovske disciplinski sudija oduzeo 3 boda, pa su prikovani na začelju tabele sa -2 boda. Pored ovoga Ratar je bio oslabljen za nastup standardnog golmana i nekoliko prvotimaca. Pobjedu Bisera obezbijedila su dva najbolja igrača Bisera (uz Borisa Kačavendu) Borisa Kurelja (6 i 65 minut) i Predraga Šinika (40 minut). Pobjedu Bisera potvrdio je Dušan Ilisić u 87 minuti. Ovom pobjedom su Biseri uhvatili priključak sa sredinom tabele i zabilježili prvu pobjedu na domaćem terenu u trećoj utakmici, a Ratar je produbio krizu igre i rezultata.

Iznenađenje kola viđeno je u Donjim Podgradcima. Sloboda je sa 2:3 poražena od gostiju iz Aleksandrovca, koji do sada nisu osvojili ni bod u gostima. Vodili su domaći dva puta u 27 minuti preko Božidara Marića i 52 minuti preko povratnika Aleksandra Pejića, ali su gosti dva puta stizali u 48 minuti preko Dejana Kusića i 74 Nebojše Rakite (iz penala), a vodstvo i konačan rezultat za pobjedu gostiju donio je Luka Kovač u 85 minuti. Interesantna situacija je zabilježena na ovoj utakmici još jedna u fudbalu Republike Srpske. Naime, delegat utakmice je ujedno registrovan igrač gostujuće ekipe, da nije upitanju fudbal Republike Srpske bilo nemoguće, ali za naše (ne)prilike ovo je samo jedna u nizu ovakvih vijesti.