Juniori Željezničara neporaženi u Bugarskoj

Foto/fkzeljeznicar.ba/Armin Herić

Iako su se danas sastala dva tima kojima je rezultat bio jako značajan, nijedni nisu igrali previše zatvoreno i umjesto toga su se trudili da dođu do pogotka od prve minute.

Prvu šansu na utakmici imao je Željezničar u 10. minuti. Tada je Žerić pronašao poziciju za šut na lijevoj strani, ali je pogodio samo spoljnji dio mreže. Golman Željezničara Filip Dujmović prvi put je bio primoran intervenisati u 12. minuti, kada je iz slobodnog udarca šutirao Kovachev.  Golman Željezničara je bio siguran, a još bolje je intervenisao u 15. minuti, kada je u situaciji 1 na 1 zaustavio udarac Milkova.

Prvu opasniju šansu pred golom domaćina Ajdin Mujagić je zabilježio u 20. minuti, kada je njegov snažan udarac golman Ludogoretsa skrenuo u korner. Željezničar je potom vezao nekoliko kornera, ali nijednom nije bilo promjene rezultata.

Juniori Ludogoretsa i Željezničara remizirali su rezultatom 1:1 u okviru prvog kola UEFA-ine omladinske Lige prvaka, što je odličan rezultat za aktuelnog juniorskog prvaka BiH.

Do kraja prvog dijela, Željezničar je bio bolji, a Dubačkić i Hajdarević nisu uspjeli iz odličnih prilika savladati golmana Damyanova. Dubačkić je poslije ubačaja iz kornera sa svega nekoliko metara šutirao preko gola, a bugarski golman je odličnom intervencijom zaustavio udarac Hajdarevića sa distance u finišu prvog dijela. I pored toga, posljednja šansa u poluvremenu pripala je domaćima, kada je udarac Kovacheva iskosa otišao malo pored gola Dujmovića, koji bi vjerovatno u ovoj situaciji bio nemoćan.

Domaći od početka drugog dijela kreću agresivno po poravnanje. U 53. minuti Dujmović sjajno brani udarac Kovacheva, a odbijenu loptu Dost ne uspijeva smjestiti iza leđa golmana Željezničara. Potom gol domaćina promašuje Žerić u 61. minuti, no bila je to tek uvertira za ono što je slijedilo.

Igrala se 63. minuta kada je korner izveo Šehić, najbolji u skoku je bio Ajdin Mujagić i pogodio je mrežu domaćina za veliku radost fudbalera Željezničara. Tek je ovaj pogodak donio još agresivniju ofanzivu domaćina. Prvo rezervista Dimitrov promašuje veliku šansu, da bi Dost u 70. minuti šutirao pored gola.

I u nastavku susreta, više su gol Željezničara napadali domaći, a to im se isplatilo u 88. minuti, kada je mrežu Željezničara zatresao Minchev na asistenciju Dimitrova.

Meč je okončan rezultatom 1:1, a s obzirom na prikazanu igru, omladinci Željezničara definitvno imaju mnogo razloga za optimizam pred revanš u kojem će nastupiti pred svojom publikom.

Radnik 1 : 1 Sloboda
Željezničar 1 : 0 Sarajevo
Zrinjski 2 : 0 Velež
Krupa 0 : 0 Mladost
Čelik 0 : 2 Borac
GOŠK 1 : 3 Vitez
Široki Brijeg 2 : 0 Zvijezda 09