Partizan pao u Skoplju

Košarkaši MZT-a i Cedevite pobjedama su otvorili novu sezonu u ABA lige.

Cedevita je pokazala zašto je glavni favorit da konkuriše Zvezdi za prvo mjesto u regionalnom takmičenju. Zagrebački tim je uprkos sporom startu uspio da stigne do ubjedljive pobjede protiv FMP-a, 74:67.

Beogradski sastav je otvorio sjajno meč, imao je i 13 poena prednosti u prvoj četvrtini, ali je to bilo sve od njih. Do odmora je Cedevita preokrenula, a u trećoj četvrtini stigla do dvocifrenog viška i riješila meč.

Musa je bio sjajan u pobjedničkom timu sa 21 poenom uz šest skokova, 15 poena dodao je Nikols. 20 koševa uz devet assitencija za Čovića na drugoj strani.

MZT je u odličnom meču pobijedio Partizan 92:89.

Sjajna je bila atmosfera u Skoplju, publika podjeljena. Dvije ekipe u sličnoj formi i mnogo uspona i padova. Na kraju je MZT u neizvjesnoj završnici prelomio.

Beograđani su u više navrata imali i dvocifrenu prednost, posljednji put u 27. minutu 61:51. Domaći tim je preokrenuo u 32. minutu preko Garsije. Na kraju penal završnica u kojoj su košarkaši MZT-a bili precizni dovoljno da osiguraju trijumf.

Damjan Stojanovski je bio najefikasniji kod pobjednika sa 25 poena, 20 je dodao Trajkovski, 16 Garsija. Na drugoj strani 16 poena Veličkovića po 12 Milera i Gosa,piše CDM.me

Nikols, Cedevita / Foto:ABA liga